Tomuto sa vyhnite: Halloweenske kostýmy, ktoré to „prepískli“

0
3222

Koniec októbra je čas, kedy sa väčšina z nás prezlečie do kostýmov rôznych filmových postavičiek a mýtických bytostí. Piatkové mesto sa preto v posledný októbrový týždeň mení na prehliadkové mólo tých najhrôzostrašnejších výjavov. Halloweenske párty sú populárne najmä medzi mladými ľuďmi a taktiež sú obľúbeným nástrojom pre firemný team building. Halloween je jeden z večerov, kedy sa kreativite medze nekladú. Čo však, keď to preženiete? Pozrite sa na príklady kostýmov, keď to ich autori nedomysleli a neboli strašidelní, no ani zábavní. Skôr trápni. Už viete, čomu sa vyhnúť tento Halloween?

 

1

Lacný kostým vyzerá lacno. Venujte sa detailom!

Slečna v kostýme na obrázku nižšie príprave oblečenia na halloweenský večierok veľa času nevenovala. Jednoduchá maska z obchodu „za euro”, s bielou pokožkou a imitáciou tečúcej krvi zo zubov, nevyzerá veľmi strašidelne. Pripevnené biele vlasy naznačujú, že upírka má už najlepšie roky za sebou a zo strašidelnej párty pôjde domov čím skôr, lebo sa jej bude chcieť spať. V kombinácii s ružovým županom môžeme z kostýmu vyčítať, že upírka je už pravdepodobne dôchodkyňa a strašiť chce maximálne svoje upírske vnúčatá. Lacný kostým na Halloween môže vyzerať dobre, no o to viac je potrebné venovať mu väčšiu pozornosť a ešte ho patrične doladiť. Dbajte najmä na doplnky, ktoré budú vyzerať realisticky. Veľa spraví umelá krv, ktorou sa môžete postriekať. Umelá krv stojí len pár eur a vyzerá naozaj realisticky. Ak zvolíte na Halloween domáci kostým, investujte do detailov, ktoré mu dajú šmrnc a presvedčia vaše okolie.

 

2

Dieťa v krvi skončí u psychológa. Rodič na after party?

Ak sa rozhodnete na oslavu Halloweenu zapojiť aj vaše deti, nezabudnite na to, že tie najmenšie nemusia pochopiť, o aký typ zábavy ide. Na obrázku nižšie je otecko, ktorý si vzal svojho syna a spravil z neho súčasť kostýmu. Na fotografii vidíme, že svoje dieťa pokvapkal umelou krvou a snaží sa zjesť jeho mozog. Čo môže zo začiatku vyzerať ako nevinná zábava, môže sa negatívne odraziť na psychike dieťaťa a poriadne ho vystrašiť. Ak bude váš strašidelný kostým v štýle zombie, ktorý sa živí mozgami, choďte do toho! Zoberte si však umelú bábiku alebo domáceho miláčika. Ak má však vaše dieťa viac rokov, chápe zmysel zábavy a zvráteného humoru počas októbrovej noci, pokojne ho zapojte. Nie však bábätká.

 

3

Kostým zombie je však to, čo môžeme vidieť každý rok. Môžete vymyslieť aj niečo originálnejšie a prekvapiť tak svojich kamarátov a kolegov. Oni budú všetci čarodejnice a zombie, vy môžete byť robot zo Star Wars. Halloween je večer, kedy môžete popustiť uzdu fantázii, no aj tu je hranica. Nezosmiešňujte sa a vyhrajte súťaž o najstrašidelnejší kostým večera práve vy. Nezabúdajte na jednoduché pravidlá a aj to, že ak máte lacný kostým, nemusí znamenať, že nemôžete vyhrať. Zvoľte vhodné doplnky a sústreďte sa na detaily, ako je make up, umelá krv, vôňa a podobne. Vynechajte zo svojho kostýmu živých novorodencov a výhru máte zaistenú. A malá rada na záver: myslite na to, že v jednoduchosti je krása a niekedy menej je oveľa viac.