TIPY ako pomôcť vášmu školákovi

0
2266

TIPY ako pomôcť vášmu školákovi: Začiatky sú náročné a to bez ohľadu na to či hovoríme o novej práci, alebo o škole. Pomôžte svojim deťom a uľahčite im náročný nástup do školy a prvé mesiace v novom kolektíve. Dnes vám ponúkneme tipy, ako pomôcť vášmu školákovi.

Najprv povinnosti

Urobte mu pracovný kútik.
Či už si vyberiete stôl v jedálni alebo detskej izbe, vytvorte na ňom usporiadaný a čistý priestor, kde sa budú písať domáce úlohy každý deň v rovnakom čase.

Preberte si s deťmi časový harmonogram.
Alebo ešte lepšie, vytlačte im vizuálny kalendár a vysvetlite, ako budú prebiehať ich dni. Nezabudnite uviesť aj mimoškolské aktivity, voľný čas a písanie domácich úloh. Ak budú mať deti pocit, že majú kontrolu nad svojimi rutinnými činnosťami, bude pre ne oveľa ľahšie vykonávať ich.

TIPY ako pomôcť vášmu školákovi
TIPY ako pomôcť vášmu školákovi

Potom zábava

Zorganizujte spoločný deň na hranie so spolužiakom alebo spolužiačkou.
Známa tvár v škole je vždy len pozitívom. Zoberte ich do prírody, spravte im bunker a pomôžte im spoznať sa.

Načúvajte ich pocitom.
Vyzvite svoju ratolesť, aby vám porozprávala o svojich túžbach či obavách, ktoré súvisia so začiatkom školského roku. Najlepším spôsobom, ako poraziť strach, je pomenovať ho. Alebo ako tvrdí jeden citát na stránke Pinterest: „Je v poriadku, ak sa bojíte. Strach znamená, že sa chystáte urobiť niečo skutočne odvážne.“

TIPY ako pomôcť vášmu školákovi
TIPY ako pomôcť školákovi

Užívajte si s deťmi.
Pri všetkom tom strese a snahe nezabudnite len tak byť spolu. Pobehujte spolu po trávniku so zapnutým zavlažovacím systémom, obráťte hore nohami kuchyňu, urobte si pyžamový deň – a foťte sa pritom.

Zdroj:http://www.purewow.com/home/parents-school-year-preparation

Prečítajte si tiež:

Podľa týchto znakov zistíte či je vaše dieťa génius

Vypravte vaše dieťa ráno do školy rýchlejšie. Vieme ako na to.