Ako sa postarať o pokožku namáhanú letným počasím

0
1035

Leto je pre pokožku záťažové obdobie. Ultrafialové žiarenie je škodlivé a spôsobuje starnutie pokožky. Je pravdepodobné, že ste z neho niečo „nachytali“, aj ak ste poctivo používali opaľovací krém a vyhľadávali tieň. Chlór v bazénoch tiež nie je práve zdravý. Jeseň je preto ideálny čas na to, aby ste pokožke dopriali, čo potrebuje. Aké produkty by vám pri tom nemali chýbať?

Čistiaca emulzia

Stavte na jemnú a poctivú čistiacu rutinu. Na minimalizovanie znakov poškodenia od slnka odporúčame produkt obohatený o vitamín C. Ten nielenže poskytuje výbornú antioxidačnú ochranu, ale zvyšuje aj pevnosť pokožky.


Tip redakcie: Tetovania môžu mať vplyv na to, ako sa potíte


Píling

Ak je vaša pokožka napätá, suchá a šupinatá, zrejme vám z nej slnko vytiahlo všetku vlhkosť. Vyberte si jemný píling, ktorý vás zbaví starej pokožky, ale zároveň ju zanechá hydratovanú a vláčnu. Sľubujeme, že pod tou unavenou vrstvou sa skrýva svieža a zdravá pokožka. Pravidelným pílingom tiež dosiahnete, že sa všetky ostatné kozmetické prípravky dostanú pekne do hĺbky.

Sérum

Séra sú ideálne pre dehydrovanú a poškodenú pokožku, pretože majú ľahkú konzistenciu a obsahujú vyššiu koncentráciu blahodarných prísad. Ak hľadáte sérum proti starnutiu, poobzerajte sa po nejakom, ktorý stimuluje tvorbu kolagénu. Nezabudnite spolu so sérom používať aj hydratačný krém.

Hydratačný krém

Ak je vaša pokožka v horšom stave a tvoria sa vám vyrážky, investujte do hydratačného krému s obsahom nikotinamidu. Tento vitamín zo skupiny B nie je taký známy ako iné „zázračné“ prísady ako retinol či kyselina hylaurónová, ale ide o naozaj výborného pomocníka, ktorý pomáha udržať pokožku vláčnu a bez akné.

Čítajte tiež:

V hoteli môžete prechladnúť, chytiť chrípku alebo vírus

Štekanie sa dá odbúrať, len treba vedieť, ako na to

Stretli ste už nejakého perfekcionistu – upozornite ho na tieto veci


Zdroj: http://www.independent.co.uk/life-style/fashion/skincare-beauty-summer-holiday-repair-moisture-sunday-riley-oskia-by-terry-a7909376.html

ZANECHAŤ ODPOVEĎ