15 tipov pre dokonalú „selfie“

0
3444

Slovo „selfie“ sa v roku 2013 stalo slovom roka podľa Oxfordského slovníka. Posledných päť rokov sú selfie všade. V ére sociálnych sietí a kvalitných fotoaparátov v mobiloch sa tieto fotky stali mimoriadne populárne. Ako si však spraviť naozaj vydarenú selfie?

Foťte sa pri dobrom svetle

Jediný rozdiel medzi dobrou a zlou fotkou je často svetlo. Tma či priame slnko záberu uškodia, na fotenie sú ideálne dni s miernou oblačnosťou. Keď sa fotíte vnútri, vyberajte si dobre osvetlené priestory. 

Vyzerajte čo najlepšie

Ak vyzeráte otrasne, nijaký filter to nezmení. Pred fotením sa pekne oblečte a upravte.

Zistite, ktorý uhol vám svedčí

Každý má svoj „lepší“ a „horší“ profil. Zistite, v akom uhle vaša tvár a telo najlepšie vyniknú.


Tip redakcie: Ako si pripraviť dokonalé domáce pukance z mikrovlnky


Trénujte pred zrkadlom

Predtým ako sa odfotíte, si môžete svoj výraz nacvičiť pred zrkadlom. Uvidíte v ňom aj to, či ste si dobre zladili oblečenie.

Využívajte aplikácie

Na internete je mnoho aplikácií, ktoré sa venujú selfie fotkám. Nájdete v nich veľa možností na úpravu vašich záberov. Môžu im dodať šmrnc, no pamätajte: menej je niekedy viac.

Ozvláštnite selfie rukami alebo rekvizitami

Nemusí byť na každej fotke len vaša tvár. Pridajte do fotky nejaké predmety alebo hoci len ruky, aby ste ich ozvláštnili.

Ukážte viac výrazov

Ak sa vždy odfotíte s rovnakým výrazom a pod rovnakým uhlom, vašich kamarátov to bude nudiť. Nebojte sa usmiať, žmurknúť či dokonca vystrčiť jazyk. Ukážte, že je s vami zábava.

Občas zachyťte celú postavu

Selfie nie sú len o tvári. Ak máte veľké zrkadlo, môžete odfotiť celé svoje telo. Raz za čas je fajn nahradiť bežný typ selfie niečím iným.

Upravujte s mierou

Ak fotku upravíte veľmi výrazne, každý si to všimne a nevyzerá to dobre. Úpravy sú fajn, no snažte sa docieliť čo najprirodzenejší efekt.

Vyhnite sa zvláštnym pózam či gestám

Našpúlené pery, gesto mieru, vystrčený zadok – všetky tieto pózy sú otrepané a vyznievajú trápne. Buďte originálni a vymyslite si vlastnú pózu.

Použite zadný fotoaparát

Zrejme si myslíte, že predný „foťák“ na mobile je určený na selfie. To je síce pravda, no to ešte neznamená, že aj najlepšie fotí. Takmer vždy je zadný „foťák“ kvalitnejší, preto ním aj spravíte lepšiu selfie.

Pózujte s kamarátmi a domácimi miláčikmi

Všetci milujú fotky so zvieratkami, tak prečo ostatných nepotešiť? Aj selfie s kamarátmi sú úspešné. Čím viac ľudí je na fotke, tým šťastnejšie zväčša vyzerajú.

Zachyťte nové trendy

Trendy pri selfie fotkách sa neustále menia. Pamätáte si časy, keď sa každý fotil s našpúlenými perami? Každú chvíľu je v móde niečo iné. Všímajte si, aký typ fotiek pridávajú ostatní. Potom si môžete podobnú selfie spraviť aj vy.

Všímajte si, ktoré selfie sú najúspešnejšie

Sledujte, ktoré z vašich fotiek dostávajú najviac „lajkov“ a riaďte sa podľa nich aj pri ďalších záberoch. Ľuďom sa určite nepáčia bezdôvodne.

Usmievajte sa!

Z času na čas je dôvod aj na selfie so zamračeným výrazom. Vo všeobecnosti však platí, že vás každý najradšej uvidí šťastného a usmiateho. Veselosť je polovica úspechu pri každej selfie.

Čítajte tiež: 

Stretli ste už nejakého perfekcionistu – upozornite ho na tieto veci

Nový objav: Molekuly, ktoré sa samé zničia

Americký pár kúpil luxusnú ulicu. Teraz pýta peniaze od susedov


Zdroj: http://www.lovepanky.com/flirting-flings/get-flirty/how-to-take-a-good-selfie

ZANECHAŤ ODPOVEĎ