Tip na výlet: Navštívte voskové múzeum Madam Tussauds vo Viedni

0
3860

Medzi mestá, v ktorých môžete navštíviť slávne múzeum voskových figurín Madam Tussauds sa minulý rok pridala aj Viedeň. Múzeum otvorili presne 1. apríla 2011. Viedenské múzeum obsahuje vystavených presne 67 voskových figurín, z čoho je 29 rakúskych celebrít a osobností a 38 medzinárodne známych osôb. Pre Slovákov je tak najbližšie práve toto miesto, kde môžete v tesnej blízkosti obdivovať Marilyn Monroe, odfotografovať sa s hviezdami ako Michael Jackson, Barrack Obama, Johnny Deep a množstvo ďalších známych tvárí.

Každé múzeum je v danej krajine originál
Madam Tussauds múzeá tradične obsahujú tváre a figuríny nie len známych osobností súčasnosti, ale aj minulosti. V Holandskom múzeu natrafíte na holandskú kráľovskú rodinu, alebo viacero maliarov, ktorý z Holandska pochádzali. Nechýba medzi nimi dokonca ani DJ Tiesto. V Britskom múzeu nájdete mnohé hviezdy svetového, ale aj britského mena. Samozrejmosťou je Beatles, pár britských futbalistov, kompletná kráľovská rodina a ďalší. To viedenské múzeum v originalite vôbec nezaostáva. Samotné Rakúsko a jeho história ponúkajú viacero slávnych mien, ktoré tu môžete nájsť ako živých. Máriu Teréziu, slávnu Sissy, či iných členov rodiny, starších významných rakúskych politikov, učencov a osobností.

Ale pokiaľ vás história nezaujíma a chcete vedieť len jedno a to to, či sú tam aj hviezdy súčasnosti, ktoré sa páčia dievčatám, tak áno, je to tak. Nechýbajú mnohé známe tváre z Hollywoodu, či spoločenského života, ale na podiv, nechýba ani Lady Gaga, či pomerne mladá hviezda Robert Pattinson, známy zo ságy Twilight alebo Voda pre slony. Ako sa pre Zaujimavosti vyjadrilo samotné múzeum, najviac populárne sú sochy cisárovnej Sissy, Lady Gaga, spevákov Rihanny a Robbieho Williamsa a nesmieme zabudnúť ani na už spomínaného Roberta Pattinsona.


Ďakujeme Viedenskému múzeu Madam Tussauds za informácie a spoluprácu. Oficiálne stránky múzea nájdete na odkaze: http://www.madametussauds.com/Wien/
Adresa: Madame Tussauds Wien, Riesenradplatz 5-6, 1020 Wien
Vstupné:
EUR 18,50 € bežné vstupné
EUR 17,50 € zľavnené vstupné
EUR 14,50 € detské vstupné (od 3 do 14 rokov)

The pictures show wax figures made and owned by Madame Tussauds