Teroristický útok na bostonskom maratóne: 3 obete, 140 zranených

0
597
Teroristický útok na bostonskom maratóne: 3 obete, 140 zranených
Ohodnoť článok

Maratón Boston teroristický útokDňa 15. apríla o 14:50 miestneho času USA zažilo ďalší teroristický útok. Teroristi odpálili dve bomby v blízkosti cieľovej rovinky bostonského maratónu, ktoré je športovým podujatím lákajúcim aj zahraničných bežcov a má svoju dlhoročnú tradíciu. Pri výbuchoch zahynuli traja ľudia vrátane dieťaťa a približne 140 ľudí bolo zranených rôznymi spôsobmi. Medzi zranenými sú amputácie, odreniny, zranenia spôsobené lietajúcim materiálom.

Hneď po výbuchu sa z bočnej budovy valil prach a dym. Ľudia začali utekať a nastala panika. Na mieste boli prví záchranári súvisiaci s organizáciou podujatia, polícia dorazila na miesto veľmi rýchlo. Nad miestom vypli mobilné siete a zostali funkčné len vysielačky. Pre obavy z ďalších náloží sa spustilo prehľadávanie okolia. Úrady vyzvali ľudí, aby sa nezdržiavali v davoch a skôr uprednostnili hotelové izby, vlastné byty a voľné priestranstvá. Výbuch nastal až pri dobiehaní bežcov neprofesionálov. Tí najrýchlejší profesionálni bežci prešli cieľovou rovinkou bez akýchkoľvek problémov. Polícií sa podľa dostupných informácií podarilo nájsť minimálne jednu nálož, ktorú sa im podaril zneškodniť.

Na otázky médií, či išlo o teroristický útok, polícia a úrady priamo neodpovedajú. Útok však nesie všetky znaky teroristického útoku. Do prípadu sa zapojila polícia, FBI a viacerí vyšetrovatelia zbystrili pozornosť aj v iných mestách ako Washington a New York.

Barrack Obama na rýchlej tlačovej konferencii:

ZANECHAŤ ODPOVEĎ