Telefónne čísla kam bonzovať hliadky, radary a zdržania

0
7067

Treba priznať, že pri jazdení sa neradi vodiči stretávajú s policajnými hliadkami. Nie je z nich nadšený asi nikto. Teda vedel by som o človeku, čo sa vychvaľuje s oteckom aj dedkom dopravákom a tak mu nič nehrozí. My všetci ostatní smrteľníci sme odkázaní na šťastie. Ale pokiaľ má vodič všetko svedomito v poriadku a nerobí hlúposti, nemalo by sa nič stať. Teda až na prekrásne situácie, keď dostanete pokutu za to, že vám váš 70 metrový odstup na našej slávnej D1 niekto skráti predbiehaním na 20 metrov a polícia niekde v diaľke si myslí, že videla viac než vy sám pred sebou. Milé je od polície aj to, že kým idete v strednom pruhu, v treťom raketovo preletí niekoľko áut, dokonca lesklá Corvette, zopár nablýskaných bavorákov zapamätateľných EVČ ako BA 777 ** a TT 123 **, ale nakoniec vás zbuzerujú za to, že ste telefonovali za volantom… a to ste sa len držali za ucho a hladili na ňom štípanec od komára.

Aké sú telefónne čísla našich infoservisov?
Malou pomstou, ako jedinou zbraňou ľudstva voči policajtom, zároveň veľkým pomocníkom pre vyhnutie sa problémom, zápcham a nehodám, sú nám infolinky našich rádií. Ťažko povedať, ktorá je lepšia, lebo každú jednu plnia ľudia samotní – tí nahlasujú, čo na cestách vidia, čo by mohlo vodičov zaujímať, kde je cesta uzavretá a kde sa zdržia. Vzájomne si môžu vodiči pomôcť a vyhnúť sa zdržaniu, ktoré nás môže veľa stáť, a môžeme aj veľa zmeškať. Miest, kam môžu účastníci ciest nahlasovať svoje objavy nie je veľa, poznáme tieto. Hoci sa niektorí ľudia hanbia telefonovať, nikto si vaše číslo nearchivuje, nikto nevolá späť a na druhej strane sa nachádzajú ľudia, ktorí sú už zvyknutí na všetko. Takže ak aj koktáte, šušlete, alebo ste cudzinec poznajúci len pár slov, nevadí. Ako hovorím, sú zvyknutí na všetko. Nikdy neviete, kedy vám niekto iný na rovnakej ceste pred vami takouto linkou pomôže.

0800 800 007 – dopravný infoservis rádia VIVA (zadarmo)
0800 800 444 – dopravný servis rádia Expres (zadarmo)
0800 800 200 – Fun rádio dopravná linka (zadarmo)
0800 222 522 – Rádio Okey
0800 700 666 – Východné Slovensko a rádio Kiss
*75 – roky fungujúce bezplatné číslo Stella Centra, ktoré využíva napríklad rádio Jemné Melódie a je prístupné aj cez web: http://www.stellacentrum.sk/ ale zo Stella centra sa inšpiruje aj napríklad Express alebo Fun rádio.