Za hranicami je tráva zelenšia: Štúdium v zahraničí

1
2200

studium v cudzine clanok

Štúdium v zahraničí vám zmení život

Možno vás neláka predstava štúdia na Slovensku. Možno máte nesplnený sen o cestovaní. Možno sa v okolí nenachádza univerzita, ktorá by ponúkala to, čo hľadáte. Možno neviete, čo chcete. Ak ste sa v niečom našli, tak ste ten vhodný adept na štúdium v zahraničí! Aké sú teda tie najväčšie výhody?

Uvidíte svet

Vďaka štúdiu mimo Slovenska zažijete úplne novú krajinu, odlišnú kultúru, rozdielny typ ľudí atď. Všetko bude iné! Rozšíri vám to obzor. Už len to, že budete v nejakej krajine cudzincom, vám ponúkne iný pohľad na ľudí a vyvolá vlnu empatie voči ostatným cestovateľom.


Štúdium na Slovensku alebo v Británii: Čo sa viac oplatí.

Vzdelanie

Slovensko má oproti iným európskym alebo anglicky hovoriacim krajinám trochu „zastaranejšie“ školstvo. Mnoho škôl v zahraničí nemá dôraz na bezbrehom memorovaní faktov bez použitia kreativity a inovácie. Sú viac zamerané na prax, na reálnu skúsenosť a na dobré vzťahy medzi študentmi a prednášajúcimi, kedy obe strany vedia, že zo vzájomnej komunikácie môžu len profitovať. Okrem toho sa vzhľadom na krajinu líšia aj študijné možnosti. Na Slovensku napríklad nenájdete fakultu zameranú na lodné inžinierstvo či na aviatické právo.

Nová kultúra

Štúdium v inej krajine so sebou prináša problémy a radosti spojené so zvykaním si na novú kultúru. Zažijete všetky tradície, sviatky či zvyky danej krajiny. Spoznáte jedlo, umenie, históriu… A jazyk! Či sa v krajine rozpráva po anglicky, alebo inak, vždy je to skvelá skúsenosť, keď ste nútení sa prekonať, prelomiť bariéry a ostych. Jednoducho, budete musieť komunikovať a rozprávať!


Chceme byť ako oni. Po týchto európskych krajinách sa najviac opičíme

Kariérne možnosti

Mnoho zamestnávateľov si veľmi cení záujemcov o miesto, ktorí majú už čo-to zažité, odskúšané a precestované. Vždy vám to pridá nejaké body a odlíši vás to od ostatných. Pre zamestnávateľa je to znak, že ste samostatná jednotka, ktorá sa nestratí ani v cudzej krajine a dokáže zapracovať na sebe a svojom zlepšení. Sen nejedného šéfa!

teddy-1361396_1920

Priatelia na celý život

Je takmer pravidlom, že priatelia z vysokej školy zostávajú na celý život. Prečo? Lebo mladí ľudia nadväzujú kontakty veľmi rýchlo a spoločné štúdium je perfektným prostredím, keď ste „v tom“ spolu. Spoločne znášate študentské útrapy a radosti, spoločne zažívate dospievanie a profilovanie sa. Tým, že ste spolu aspoň tri roky stále, vzniká väzba, ktorá má tendenciu vydržať. A čo môže byť zaujímavejšie ako úprimné kamarátstvo s niekým zo zahraničia? Ponúkne vám to nový uhol pohľadu spôsobený odlišným rozmýšľaním v danej krajine. Nehovoriac o tom, že aj po skončení školy kontakty v zahraničí zostávajú a niekedy sa naozaj zídu.

Tak čo, pripravení na štúdium v zahraničí? Naberte odvahu a vyskúšajte univerzitu mimo vašej domoviny!

Prečítajte si:

Kašlite na doktorov, už aj Instagram odhalí, či máte depresiu

Francúzsko začne dávať za terorizmus oveľa dlhšie tresty než doteraz

1 komentár

  1. Že je tráva zelenšia som si uvedomil po prvej návšteve Viedne. A zistil som aj prečo. Vo Viedni sa o trávniky pri ceste starajú, kosia, polievajú. V Bratislave nekosia, neodstraňujú starinu, nepolievajú, ksšlú naň. Potom je trávnik taký šedivý.
    Toto nie je farbe trávy. Toto je o prístupe ľudí k zverenému majetku, k plneniu svojich povinností.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ