Šteniatka na pracovisku môžu zvýšiť pracovný výkon a morálku

0
3997

Zdá sa to neuveriteľné, no hneď niekoľko výskumov v rôznych rokoch dokázalo, že šteniatka na pracovisku môžu zvýšiť morálku, psychický stav a chuť pracovať. Mnohí máme vedľa monitora fotografie svojej rodiny, psa, či kalendáre. Podľa výskumu japonských vedcov z Hiroshimi z roku 2012, podľa viacerých nezávislých pozorovaní a aj podľa názorov samotných chovateľov, či ľudí obľubujúcich psov, to má nespochybniteľný efekt. Fotografia šteniatka, či už vášho, alebo stiahnutá z internetu, môže ľudí tešiť, motivovať a napomáhať k premýšľaniu a pracovnému výkonu.

Šteniatko fanpop

Podstatné pre tento efekt je, aby pracovník a pozorovateľ tejto fotografie mal akékoľvek pozitívne pocity pri výbere samotnej fotografie, alebo jej hľadaní. Človek s averziou voči psom, či čomukoľvek cikajúcemu a kakajúcemu so štyrmi nohami, tento efekt zaznamenať nemôže a môže ísť skôr o efekt opačný.

Čo živý pes?
Nie každý zamestnávateľ dovolí na pracovisku psa. Našli sme pracoviská, kde je pes s disciplínou vítaný spoločník aj pre kolektív. Neraz sa mnohí musíme chopiť krajného riešenia a priniesť psa do práce v čase, kedy je ešte veľmi malý a doma práve nikto nie je. V prípadoch, kedy pre niečo také nájdu pochopenie všetci kolegovia a podmienky sú preto možné, sa môžete sami presvedčiť, že pohľad a rozptýlenie ľudí zabratých do práce prináša ovocie. Ľudia sú šťastnejší, psychicky pokojnejší.

Hlavy rodiny a mamičky uprednostnia svoje deti a rodinu
Hlava rodiny, či mamičky v práci určite uprednostnia fotografie svojich najbližších. Aj to má určitý psychologický efekt, pretože prebiehajúca práca je motivovaná podvedome snahou o čo najlepšiu prácu a svedomitosť práve pre nich. Sú súčasťou jej pracovného dňa a zamestnaný si tak uvedomuje neustále, pre koho to robí.

Ako všetko na celom svete vzhľadom na jedinečnosť každého z nás, nemusí vždy všetko rovnako zaberať na každého. Na šťastie popisované prípady vychádzajú z pozorovateľnej väčšiny. V každom prípade, skočte si po kalendár so šteniatkami a nevenujte pozornosť sledovaniu, či to má účinok alebo nie. To sú najhoršie prípady – uvedomovať si a pokúsiť sa ustriehnuť účinky. Vtedy totiž vôbec nemusia prísť, lebo vaša pozornosť je upriamenia na sledovanie vašej pozornosti.