Spoznajte s nami tie najbizarnejšie drinky

0
1363

Snáď nikde inde neplatí staré známe „koľko ľudí, toľko chutí“ viac ako v oblasti gastronómie, jedla a nápojov. Ľudia sú tvory kreatívne a pri vymyslení nasledujúcich drinkov museli využiť značnú dávku fantázie, pretože toto hocikde neuvidíte!

najbizarnejsie drinky clanok

Nič pre slabé žalúdky!

Un, Kono Kuro

Špeciálne pivo, ktoré sa predávalo v roku 2012 v Japonsku len počas jedného dňa, a to 1. apríla. Je to pivo robené na štýl kávy Kopi Luvak (cibetková káva). To znamená, že zrná prešli tráviacim traktom slona. Nápoj mal príjemnú zemitú chuť a bol vypredaný za pár minút.

Beard Beer

Ďalšie zvláštne pivo, ktoré má svojich fanúšikov. Pivovar Rouges Ales z Oregonu predstavil výnimočné pivo so špeciálne získanými kvasinkami. Odkiaľ? Sám majiteľ, John Maier, ich vypestoval na svojej brade, ktorú si neoholil od roku 1978!

Gilpin Family Whisky

Pri myšlienke na tento nápoj začína zastávať rozum, ale je to dôkaz toho, že človek má skutočne neobmedzenú fantáziu. James Gilpin, ktorý vyštudoval Design Interaction vLondýne, predstavil skutočný unikát. Whisky je vyrábaná z cukru, ktorý je extrahovaný z moču starších diabetikov. Tento cukor sa využíva na urýchlenie fermentácie whisky. Aby bolo dielo tohto umelca kompletné, na dizajnových fľašiach uvádza meno a vek diabetika, ktorý venoval svoj moč na tieto účely.

Niečo pre odvážnych…

K ázijským špecialitám patria pálenky alebo likéry, ktoré majú vo fľaši uložené nejaké zviera. K najväčším a zároveň najnechutnejším prípadom patrí alkohol, v ktorom plávajú myšie mláďatá. Známou špecialitou sú aj pálenky, v ktorých sú naložené hady alebo škorpióny.

bizarne drinky clanok

Rainbow Beer

Ďalšia „vychytávka“ z Japonska od pivovaru, ktorý sídli na ostrove Hokkaido v Ochotskom mori. Majú edíciu pív štyroch farieb podľa štyroch ročných období. Modré, zelené, červené a purpurové. Modré – zimné – obsahuje vodu z topiacich sa ľadovcov, zelené nesie farbu po fermentovaných morských riasach, červené reprezentuje ovocie „plážová hruška“ a jej spojitosť s letom a jesenné vydanie je ladené do purpurova vďaka zemiakom, čo symbolizuje jesennú žatvu.

Svet je zvláštne miesto, kde ľudia a ich výmysly snáď naozaj nepoznajú hranice.

Láka vás niečo z toho vyskúšať?

ZANECHAŤ ODPOVEĎ