Snehová kalamita narobila dopravné problémy, nehody a zdržania najmä na juhu

0
1076

Slovensko sa prebudilo do šialeného dňa. 15. marca si najmä na južnom Slovensku počasie pripravilo miestami až dvojmetrové záveje. Cesty v okolí Komárna boli ešte dnes uzavreté a nepriechodné. Problém dostať sa do práce, ale aj do škôl mali maturanti najmä v okolí Komárna, Veľkého Medera až Dunajskej Stredy. Zaviate cesty menili tvar podľa sily vetra. Akékoľvek odpratanie vozovky sa zdalo a ešte stále sa v hodine 10:00 zdá ako neúčinné. Na úseku Veľký Meder do Bratislavy sa na cestách objavili minimálne tri prevrátené autá a niekoľko odstavených vozidiel. Zdržanie po južnej trase spôsobené závejmi, ale aj zásahom rôznych záchranných zložiek predstavovalo od 30 minút do 1 hodiny.

Kežmarok, Stará Ľubovňa a Vranov nad Topľou má ťažko zjazdné cesty a na Donovaloch majú tradične problémy kamióny. Kamióny majú problém aj pri Horelici až po Svrčinovec, v Čechách taktiež. Ráno mala byť uzavretá východná D1 pre kamióny. Celý sever Maďarska sa stretáva s problémami. Cesty sa týkajú aj Slovákov, keďže práve cez Maďarsko cestuje aj mnoho Slovákov do iných slovenských končín.

Bratislava
Ani Bratislave sa vyčíňanie počasia nevyhlo. Ružinov mal oveľa viac zasnežené a neupravené cesty než Podunajské Biskupice. V centre mesta bola situácia lepšia. Viditeľne zaviate vozidlá čakali ráno mnohých. Na jednej strane vozidlo suché, na druhej zaľadnené a zasnežené. Typický znak toho, že nesnežilo normálne, ale sneh sa zachytával na autách len vďaka silnému vetru a závejom.

Doplňte naše informácie o tie vaše
Informácie sme zbierali prostredníctvom známych, priateľov, no budeme radi aj za vaše doplnenia z rôznych kútov Slovenska. Vítame akékoľvek komentáre o situácii v našich komentároch.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ