Slovensko a Bratislava zažíva kalamitu a dopravný chaos pre sneh

1
44910

Blok doprava a chaos pre snehovú kalamitu á la Bratislava10. december: Snehová nádielka, ktorá počas noci nadelila aj zvyšku Slovenska, ktoré sa doteraz radovalo, že nemá ako sever zasnežené cesty, spôsobila naozaj veľké problémy. Bratislava je tým známa, že hoci majú snehu po členky, majú ho po krk a na Orave a Kysuciach si sneh všimnú azda až vtedy, keď sa im deti na dvore stratili, či do okien prestalo svietiť svetlo. Tentoraz Bratislave nebo nadelilo viac ako 5 centimetrov snehu a podobná situácia je aj na zvyšku južného Slovenska, kde po východe slnka sneženie ustalo len na niektorých miestach a teplota počas celého dňa nemá byť vyššia ako 0°.

Postojíte si minimálne hodinu
Dnes si v kolónach postojíte aj hodinu. Hlavné mesto je na niektorých miestach doslova zapchaté. Príliš obozretní vodiči, kombinovaní so šialencami s letnými pneumatikami, víkendovými vodičmi, bláznami a agresívnymi idiotmi vedia vždy k celej situácii pridať nejaké tie minúty zdržania. Nakoniec je z toho minimálne hodinové, až dvojhodinové zdržanie. Diaľnica D1 v smere do hlavného mesta a čiastočne aj z hlavného mesta je upchatá. Rovnako tak aj stará cesta zo Senca do Bratislavy cez Bernolákovo. Absolútna zápcha je na cestnom ťahu do Bratislavy už v Šamoríne. Situáciu tiež skomplikovala havária pri tuneli Sitina a aj niekoľko malých ťukancov v centre hlavného mesta.

Kolaps na viacerých frontoch
Ľudia volajú či už z centier miest, alebo z diaľnice a iných ciest do práce, priateľom, rodine, firemným partnerom, kolegom, že budú meškať. Veľmi často však počujú odpoveď, že aj oni sami meškajú. Mešká takmer všetko, okrem vlakov a električiek. Oneskorí sa dnes mnoho obchodných stretnutí. Pacienti objednaní na konkrétnu hodinu u lekára však majú často problém. Minimálne v dvoch prípadoch im totiž sestričky nepriznávajú fakt, že na ceste môže byť zápcha. Logiku však stráca jeden prípad, kde mešká aj samotný lekár a tak nemá zmysel neuznanie rezervácie konkrétnej hodiny a vyznieva to skôr ako nechutný žart.

foto: bratislavske.zaujimavosti.net

Comments are closed.