Slovak Express misia splnená. Aký bol tuktuk trip 2011?

0
1797

Slovak Express prišiel úspešne do svojho cieľa alebo ako dopadol tuk tuk trip 2011? Dvaja slovenskí cestovatelia- Juraj Sasko a Peter Lukáček sa v období od 1.1.2011 až do 15.1.2011 zúčastnili unikátnej akcie Tuk tuk trip 2011 (www.tuktuktrip.com), ktorej cieľom bolo prejsť Indiu zo severu na juh v autorikši- takzvanom tuktuku a vyzbierať peniaze na stavbu vodovodu pre ľudí v Indii bez prístupu k pitnej vode. Celá akcia sa podarila, peniaze sa vyzbierali a naši cestovatelia prišli úspešne do cieľa.


Akcia s oficiálnym názvom Rickshaw Run sa organizuje už niekoľko rokov pod záštitou anglickej agentúry Adventurists. Trikrát do roka sa stretnú v Indii nadšenci z celého sveta, ktorých spoločným cieľom je spoznať túto Ázijskú krajinu, prejsť naprieč v tuk tuku, zabaviť sa a popri tom pomôcť tým, ktorí to najviac potrebujú.

Na začiatku tohto roku sa Rickshaw Runu prvýkrát zúčastnila aj slovenská posádka, celkovo bolo 1.1. na štartovej čiare v púštnom meste Jaisalmer v štáte Rajasthan 59 tímov. Pred sebou mali okolo 3000 km v tuktuku naprieč takmer celou Indiou, pretože cieľ bol až na juhu v prímorskom meste Cochin v štáte Kerala.


Slovenský tím pod názvom Slovak Express si počínal naozaj úspešne, tuk tuk slúžil spoľahlivo a až na malé problémy (s motorom či ukradnuté pneumatiky v meste Nashik) dorazili naši cestovatelia presne o 14 dní do vytúženého ciela. Podrobný denník si môžete prečítať na stránke http://tinyurl.com/tuktuktrip2011, sú tu aj fotky z cesty a odkaz na YouTube kanál so zaujímavými videjkami.

Aj vďaka jednotlivým darcom a spoločnosti Pelikán sa celkovo vyzbieralo 868 libier, táto suma zabezpečí v budúcnosti vďaka charitatívnej organizácii Frank Water Projects prístup k pitnej vode približne pre 868 ľudí. Vďaka patrí všetkým zúčastneným, sponzorom aj samotným organizátorom a už teraz sa tešíme na podobný projekt v inom kúte sveta…
Info: www.tuktuktrip.com