Simulácia nehody hokejistov Jaroslavľ potvrdila brzdenie

0
1768

Ruské úrady a technici majú zrejme záver a v dôvodoch havárie lietadla viac jasno. Niečo brzdilo chod motorov. Vyšetrovanie prišlo k záverom, že lietadlo sa neodlepilo zo zeme, narazilo na maják a pre nedostatočný výkon motora sa zrútilo na zem pre silu, ktorá brzdila. Dôvodmi malo byť silné otočenie lietadla po neprimeranej snahe zdvihnúť lietadlo do vzduchu pri slabom výkone motorov. Predpokladá sa, že jeden z pilotov zrejme brzdil kolesá, kým druhý o tom nevedel a za každú cenu chcel vzlietnuť.

Ako aj samotný Alexander Sizov, jediný čo prežil pád lietadla, vo svojom prvom rozhovore pre médiá potvrdil, „brzdenie nemohlo byť silné, pretože by ho bolo cítiť. Ak niečo chod motorov brzdilo, muselo to byť slabé. “ Účinky slabého brzdenia by sa tak prejavili až pri pokuse vzlietnuť a letieť.

Ruská televízia vyspovedala 52 ročného Alexandra, palubného inžiniera, ktorý prežil letecké nešťastie ako jediný. Spomína si, že už počas štartu cítil, že niečo nie je v poriadku. Spomína si aj na nervozitu, ktorá zavládla na palube lietadla pre príliš dlhý vzlet, ktorý pokračoval po ornej pôde. To všetkým istotne neveštilo nič dobré.