Silný vietor ešte naberie na sile, v Škótsku aj u nás

0
1602

Dnes sme mali možnosť zažiť obzvlášť silný vietor, ktorý lomcoval stromami. V centre hlavného mesta stihol v priebehu noci poodlamovať niekoľko konárov. V Medickej záhrade dnes upravovali pilčíci konáre popadané na zemi. V Ružinove silu vetra okúsilo taktiež niekoľko stromov a dá sa očakávať, že silný vietor ešte v najbližších dňoch naberie na sile.
Horšie to však budú mať obyvatelia Škótska v priebehu dnešného poobedia až večera. Očakáva sa veľmi silná búrka a silný vietor. Neodporúča sa vychádzať von ani jazdiť autom. Na okná sa odporúča zadebnenie, ktoré sklené výplne ochráni pred letiacimi predmetmi, kameňmi, konármi a pod. Zatvorené sú pre dnešok školy. Situácia sa týka aj niektorých častí Anglicka. Silná zimná búrka prichádzajúca od mora má byť miestami sprevádzaná aj snehovými prehánkami.

Priatelia zo Škótska nám potvrdili, že pre krajinu to nie je nič nové. Mnohí to berú ako samozrejmosť a tak vedia, že si pre dnešok majú spraviť voľno, postarať sa o domáce zvieratá a poupratovať dvor, aby sa nič nestratilo.