Šialenstvo a zvrátenosti na Pokeci. Diel 1: zrelé ženy ako terč

8
9043

Prvý diel nášho avizovaného seriálu sa venuje ženám v stredných rokoch, ktoré taktiež patria medzi užívateľov pokecu. Vyplnený profil je rozpoznávacím znakom a podľa neho určití ľudia vedia vydedukovať, či osloviť konkrétnu ženu, alebo nie. Najväčším lákadlom je zrelá žena s výbornou fotografiou v profile a ďalšími fotografiami tváre a tela odomknutými pre verejnosť. Nie je to však podmienkou, pretože zaheslovaný album je výzva pre ostatných, aby si prišli vyžiadať heslo dúfajúc, že tam nájdu nahé fotky. Pokiaľ má žena v popise, že je rozvedená, nezadaná, a že hľadá priateľa, dokonca nepôsobí dojmom hanblivej, ale vyplní o sebe úplne všetko, stáva sa lákavá pre rôznych mužov oslovujúcich aj náhodne bez nejakého premýšľania. Stačí byť online, písať si s niekým, alebo len tak sa flákať. V prvom rade prichádzajú reálne nezadaní muži, ktorí buď majú smolu v láske, sú sklamaní z iného vzťahu, hľadajú známosť, lásky majú na rozdávanie a v druhom rade pohroma sama. Ľudia, ktorým ide o to užiť si, zažiť niečo nové, lovci „lebiek“, šialenci, chlípnici.

Cesta k poznaniu
Pre účel získania informácií sme sa informovali vopred u niektorých aktívnych používateliek siete, či by mohli odkladať takéto ponuky. Máme profil zrelej ženy vo veku 39 rokov zo Žiliny, ktorý bol pôvodne profilom používaným, no po tom, čo jej začali chodiť určité správy, sme ho dostali na zapožičanie. Po pol roku pribudol ďalší testovací účet, opäť patriaci zrelej sympatickej pani vo veku 42 rokov, rozvedenej, hľadajúcej dobrodružstvo, ktorá taktiež reálne existuje a sama si pôvodne svoj profil vytvárala a opäť to je prípad, kedy sme dostali k nemu prístup pre účel upozornenia. V priebehu roka 2011 až 2012 máme množstvo materiálov získaných zámerne spôsobom, kedy sa nebolo nutné príliš snažiť, nič nikomu potvrdiť, sľúbiť, ani plánovať, pretože všetko prišlo ako pečené holuby rovno na tanier. Upozorňujem, že v každom prípade žena nebola prvá, čo niekoho oslovila. Stačilo sa prihlásiť a….

Muži nemyslia na nič iné ako na….
Ženy s určitou hladinou feminizmu vo svojom premýšľaní sa známej ľudovej múdrosti, že muži nemyslia na nič iné ako na sex, nezbavia a žiaľ niekedy to samotní muži dokazujú. Nie len za posledných 12 mesiacov, ale za posledných 10 rokov sme sa opakovane stretávali pri rôznych ľuďoch a starších ženách, že ich oslovujú cudzí muži. Nie, oni sa nepotrebujú zdržiavať žiadnymi frázami, balením a lichôtkami. Ak lichôtkami, tak adresované prsiam, nohám na fotografii z dovolenky, alebo očiam. Tie isté reči, žvásty a vety. Avšak v najväčšej miere priama otázka „Dáme sex za F.O.?“, „Nevyrazíme si?“, „Ahoj kráska, nemáš chuť na dobrodružstvo?“, alebo rovno priamo „Ahoj, nedáme nezáväzný sex?“. Sú ďalší, čo sú v zásadne rozdielnom veku a sami sa nazvú zajačikom… Nuž a keď už píše, samozrejme sa mu aj odpíše.

Zajačik, pokec

Najväčší poet bol možno o 9 rokov mladší mladík bez jedinej fotografie v profile. „Dobrý večer, krásna dáma. Odrazu u mňa nastala krásna chvíľa, keď som Vás spatril. Prezraďte mi prosím Vaše meno. Rád by som spoznal meno dámy, ktorá ma očarila a na ktorú myšlienok sa nedokážem zbaviť…“ po dlhšej dobe dostal od oslovenej pani reakciu:
„To bolo neobvyklé, ale milé! Som Jarka!“, na čo mladík odpovedá naozaj veľkou sprchou nadržaných, ale stále miernych slov, viet, spojení. Zvláštne, že neskôr použil asi 10x „Zamiloval som sa, ľúbim vás.“. Nejaký čas bez ďalšej odpovede dostal strach, lebo ďalej už nedostal žiadnu reakciu takmer pol hodiny. Medzitým pochopiteľne online v rôznych skupinách prechádzajúc profily, alebo vypĺňajúc inak svoj voľný čas čakal, či sa oslovená pani opäť ozve. Druhá odpoveď bola opäť strohých pár slov „Hm, mám tomu rozumieť tak, že by ste sa rád so mnou stretol?“ na čo takmer ihneď reagoval neznámy okamžitým vyjadrením o tom, aká je oslovená pani krásna a že sa mu páči, že nie je ihneď dostupná, čo je podľa neho správne a múdre. Tretia veta: „A čo plánujete so mnou robiť?“ trochu nahlúplo, ale tak trochu aj provokačne. Ten aj v tejto chvíli reagoval ihneď. „Necháme to na osud, čo príde, to príde. Buď budeme priateľmi, alebo niečo viac. Keď sa stretneme osobne, možno zapôsobí chémia…“ a ešte niekoľko rečí o tom, že verí na pravú lásku. Nezabudol dodať vetu „Ak by došlo k milovaniu, budem nežný tak, ako nežné sú Vaše oči a krása lahodiaca môjmu oku….“ (Prepis J.L., 2009.)
V častej miere sú rôzne krátke správy od rôznych ksichtov, dokonca aj také, ktoré vám už pripadajú povedomé, lebo tá istá tvár je aj na inom účte a dokonca pod iným mestom. Sú to ďalej prvé vety typu: „Dobrý večer, máte záujem spoznať výkonného, slobodného a zdravého žrebca?“ a to zďaleka nekončí. „Dobrý večer želám, hľadám partnerku na tento krásny večer. Celkom náhodou si nevyrazíme?“, „Pri pohľade na Vás mám pocit že snívam. Dovoľte mi prežiť na živo sen s Vami“, čo sú ojedinelosti, ale stále reálne správy, ktoré môže staršia rozvedená slobodná, prípadne nešťastná žena dostať, pokiaľ fotografiou upúta prílišnú pozornosť. Stále však nie je reč o konkrétnych veciach a oplzlostiach. Nedostali sme sa k žiadnej konkrétnej komunikácií, ktorá by zachytávala pomerne častý jav, kedy na začiatku veľmi slušný a milý muž komunikuje so ženou a náhle začne byť agresívny a stupňovať svoje požiadavky, napríklad o zaslanie nahých fotografií, videa, spojenie mobilom, cez skype. Na agresivite a drzosti niektorí muži pridajú náhle po tom, čo pochopia, že pomalou pretvárkou a trpezlivosťou nedospejú k ničomu.
Rozvedená, naozaj dobre vyzerajúca doslova tigrica s čiernymi vlasmi sediaca na motorke, držiac si v zaujímavej póze prilbu v ruke, je popis a fotografia pani, ktorú volajme Marika. Prihlasuje sa nepravidelne, no pravidelne jej prichádzajú takéto ponuky bez toho, aby čokoľvek pre to spravila. Prichádzajú jej pritom aj keď je offline. Len počas dňa 10. novembra jej prišlo 8 správ počas offline a 22 do 15 minút po prihlásení. Spolu presne 30 správ, pričom len v 11 z nich nešlo priamo o sex, alebo požiadavku o použité nohavičky.

Nie je žena ako žena
Mnoho žien dostáva takéto ponuky a kým niektoré ich ani neregistrujú, niektoré ich rovno mažú, sú také, ktorým to pripadá ako bežná súčasť a iné to teší. Sú však aj tie, ktorým to prekáža a dávajú to aj najavo. Že ich niekto obťažuje sa však dá riešiť aj prostredníctvom administrátorov na Pokeci, no o tejto možnosti zrejme máloktorá žena vie. Sú ženy, ktorým takéto správy dokonca lichotia a tak vyhľadávajú kontakty. Podarilo sa nám stretnúť s pani, ktorá už pár krát aj reagovala. Pri bližšom spoznaní s daným človekom ona sama dospela k výsledku, že každý jeden mal ešte aj iné účty, s čím sa jeden priznal a druhého sama našla. V každom jej prípade však muž v profile klamal o meste pobytu. Tu nie je objavená naozaj opäť žiadna Amerika, pretože nesprávne a nepresné údaje v profile sú starou známou vecou. Najmä ak oslovujete v takej veci ako je nezáväzný sex a neznámu ženu.

V čase od mája do októbra 2012 sme sa spýtali 52 žien vo veku od okolo 30 do 45 rokov na ich skúsenosti s Pokecom. Presných tridsať z nich má skúsenosti s pokecom na Azete, pričom 8 z nich len veľmi minimálne. Zostalo nám 22 žien, ktoré ho používali častejšie, alebo stále používajú. Na otázku, či sa stretli s obťažovaním a sexuálnymi návrhmi odpovedalo 15 z nich, že to bolo bežné a že celý pokec je len o tom. Z tohto čísla je ďalej 5 žien, ktoré spomenuli, že sa s tým stretávali pri dlhodobej prítomnosti online, kedy postrehli najvyšší záujem o nich. Z celého počtu 15 aktívnejších užívateliek vedeli uviesť, že ich oslovovali cudzí muži často, alebo len pár krát. V každom prípade si pamätajú rôzne pozvánky na stretnutia, na sex, dokonca pani Silvia spomína na pozvanie na dovolenku do Talianska od neznámeho staršieho pána.

V každom prípade však netreba zabúdať na možnosť nahlásenia takéhoto správania, ktorá je v každej RP správe hneď pri fotografii. Pokiaľ vám takéto správy chodia, nahláste to. Administrátori na Pokeci si tak budú môcť spraviť poriadok a posúdiť daného človeka aj podľa viacerých iných nahlásení.

Comments are closed.