Sexturizmus: sexuálna turistika ako úspešný druh turistiky

0
3621

redlightSexuálna turistika je nie verejne príliš známy, aj keď v určitých kruhoch zas dobre známy druh turistiky. Bežný turista si pod týmto pojmom predstaví rôzne veci, a väčšina z predstáv bude naozaj správnych. Cestovanie za sexom, dalo by sa povedať. Ten, čo tento druh turistiky vykonáva, už smeruje s cieľom užiť si tento druh zábavy a samozrejme aj v cieľovej destinácií poskytovatelia služieb tohto druhu očakávajú záujem zo strany turistov a existuje tam ponuka. Ak si myslíte, že na Slovensku nie je sexuálna turistika veľmi známa a že sa týka len mužov, zabudnite.

Medzi turistami prevažujú muži
V celosvetovom merítku nepochybne prevládajú muži medzi tými, čo cestujú do cudziny len za sexom a zaujímavými zážitkami. Západné Čechy to poznajú trochu z iného súdka, keďže k nim ešte stále zavítajú Nemci len za zážitkom a potom utekajú naspäť domov. Slováci za sexom cestujú do Thajska, ale skôr budete počuť o rôznych lokálnych miestach. Tie však nepatria do krajín, o ktorých je reč. Miesta, kam sa mieri len za týmto druhom zábavy nie sú jeden bordel, ale celé ulice. Ak ulica, potom si určite spomeniete na slávnu červenú ulicu v Amsterdame a ešte podobné v niekoľkých mestách. Aj z týchto miest možno na webe naraziť na komentár štamgasta, ktorý okúsil.

Celosvetový rebríček popularity
Medzi svetovo najznámejšie destinácie patrí Thajsko, Filipíny, alebo Kambodža. Najmä však Thajsko a niektoré konkrétne ulice si vybudovali imidž pomerne dostupného sexu za veľmi malé peniaze. Mladé Thajky vyhnala najmä chudoba na ulicu a na tento druh zárobku. Obľúbené sú najmä u britských turistov, Nemcov, ale aj Čechov a Slovákov. Ak už sa ale odhodlávate k niečomu takému, nezabúdajte na ochranu a určite ešte na jeden zásadný fakt. V Thajsku vedia byť muži naozaj krásni, na nerozoznanie od ženy. Rozpoznáte ich až v prenajatej hotelovej izbe… a to nie je príliš príjemná predstava.

Američania a Kanaďania ak mieria za sex turistikou, mieria hlavne do Brazílie, na Kostariku, na Dominikánsku republiku, ale aj do hlavného mesta Kolumbie. Južná Amerika však láka aj Japoncov, či Európanov. V Afrike zas nie je žiadne miesto extrémne vyhlásené ako lokalita pripravená uspokojiť potreby tohto druhu turistov, no ak si vybrať, bola by to možno Keňa. Tu však je riziko nákazy pohlavných chorôb ešte závažnejšie, než v ktorejkoľvek inej spomenutej krajine. V každom prípade sa neodporúča podceňovať prevenciu a ochranu. Človek môže byť zrazu prekvapený, že zážitok, na ktorý už zabudol mu zanechal trvácne zdravotné problémy, na ktoré sa však naopak zabudnúť nedá. V každom prípade sa je možné stretnúť aj s prostitútkou, ktorá má menej ako je hranica dospelosti… a basy celkom slušne obsadené po celom svete tými, čo ignorujú vekovú hranicu, alebo sa na tento údaj ani nepýtajú…

A čo ženy?
Staršie slobodné Angličanky a Nemky vedia, kde uloviť mladých a uspokojivých mužov. Podarilo sa mi nájsť na cestách niekoľko tuniských, egyptských a tureckých miest, kde si mladí muži medzi sebou hovoria, ako na to a kde loviť… zatiaľ čo paničky zo spomenutých európskych krajín si myslia, že lovkyňami sú ony. V nemenovanej egyptskej dedinke a v širokom okolí ročne ubudne aj 0 5 mladíkov, ktorí si nájdu svoju vyvolenú a odchádzajú za lepším životom do Európy. Nevadí, ak má o 30 rokov viac. Viacerí, čo o tejto skutočnosti vedia, nedávajú vzťahom šancu a predsa sa občas objaví informácia, že mladík s paničkou naďalej žije, alebo udržiava pomer. Väčšinou si však paničky nechávajú dôvod, prečo krajinu navštíviť a za svojím priateľom sa opakovane vracajú. Pre niektorých miestnych to je dokonca spôsob zárobku. Spôsob, ako sa dostať von… V menšej miere to vraj funguje aj pri ruských paničkách a to konkrétne v Turecku a v Egypte. Pri hľadaní im pomáha facebook a rôzne iné komunikačné nástroje.

Nuž a nezabudnime na Slovenky a Češky
…koľké už majú skúsenosť s Egypťanom, Turkom, alebo Tunisanom? Tie zcestovalé už čo to vyskúšali. Niektoré sa tým chvália a samozrejme chvália sa tým dosť výrazne aj mládenci v týchto krajinách. Ostatne si veľmi dobre uvedomujú, čo môžu, aký úspech majú a vedia ako sa správať, aby svoju dostupnosť dali najavo. Tí dotieravejší vedia byť naladení na nesprávnu nôtu a dotieravosťou môžu skôr odpudzovať, no čo nevyjde pri jednej, zajtra v inú hodinu zaberie na inú. Naše ženy však za tento druh služby neplatia. Miestni to ani nečakajú, veď krásne biele mäsko Európanky je stále niečo, čoho sa žiaľ nedokážu dostatočne nabažiť. Hociktorý delegát akejkoľvek cestovnej kancelárie, hociktorý sprievodca v týchto krajinách, vzdelaný domorodec, každý to videl a aj dnes vidí dennodenne, alebo „zradca“ z pomedzi takýchto mladíkov by vedel rozprávať naozaj príbehy ako vystrihnuté zo zakázanej knižnice.