Sex v „trojke“: Chcú ho hlavne muži, no bývajú sklamaní

0
4952

Muži sú otvorenejší sexu v trojici, no častejšie po ňom bývajú sklamaní. Tvrdí to sociológ, ktorý sa zaoberá sexuálnou aktivitou. Dr. Ryan Scoats z Birminghamskej univerzity chcel zistiť o „trojke“ viac, preto spravil prieskum medzi ľuďmi, ktorí ju vyskúšali. „Prekvapilo ma, ako málo sa tejto téme venuje odborná literatúra. Pritom o striedaní partnerov, voľných vzťahoch či análnom sexe máme množstvo zdrojov. ‚Trojka‘ však bola nepreskúmaná,“ tvrdí Scoats.

 Problematikou sa začal zaoberať v správnom čase. Zvýšená popularita pornografie a nemonogamných vzťahov pomohla k tomu, že v minulosti stigmatizovaná „trojka“ je v dnešnej západnej spoločnosti považovaná za čosi normálne. Minulý rok na vzorke 274 heterosexuálov vo veku 18 až 25 rokov zistil, že 25 percent mužov a 8 percent žien už trojku vyskúšalo. Až 82 percent mužov a 31 percent žien sa vyjadrilo, že ich táto možnosť láka v budúcnosti.

U mužov sa hlavný dôvod opakoval – získať sexuálnu skúsenosť a môcť si povedať, že mali „trojku“. U žien boli dôvody oveľa rôznorodejšie. Niektoré túžili preskúmať svoju sexualitu, iné chceli potešiť partnera či vyspať sa s konkrétnou osobou. Scoates spozoroval aj iný zaujímavý trend. Zatiaľ čo muži boli po „trojke“ často sklamaní a prišli na to, že nie sú takí dobrí, ako si mysleli, ženy mali pocit, že sú lepšie, ako si vôbec dokázali predstaviť.

Scoats naznačuje, že muži sú zrejme viac ako v minulosti otvorenejší modelu dvaja muži plus jedna žena. Pre nedostatok podobných štúdií však toto tvrdenie nemá s čím porovnať. „Spoločná sexuálna aktivita viacerých žien historicky netrpela takou stigmou ako v prípade mužov. Sex dvoch žien a jedného muža bol bežnejší ako trojka s prevahou mužov. Na mojej vzorke respondentov som však zistil, že muži nevnímajú trojku s jednou ženou ako homosexuálnu skúsenosť, ale skôr ako zážitok, ktorý upevnil ich kamarátske puto. V prípade dvoch žien bol pri trojke tento pocit menej častý,“ dodal Scoats.

Čítajte tiež:

Toto sú najnebezpečnejšie sexuálne polohy

Sex s kamarátom bez záväzkov. Môže to fungovať?

Máte chuť na čokoládu – vyskúšajte tieto recepty


Zdroj: http://www.independent.co.uk/life-style/love-sex/threesomes-phd-man-learned-sex-relationships-men-women-reasons-homophobia-uk-opinions-a8011086.html

ZANECHAŤ ODPOVEĎ