Pri týchto „náboženstvách“ ťažko povedať, či ide o recesiu alebo skutočnosť

0
4794

Na svete existuje mnoho náboženstiev, vierovyznaní či filozofií. Každé učenie má iné dôrazy a zákonitosti. Existuje však niekoľko náboženstiev, ktoré sa vymykajú zaužívaným konvenciám a stereotypom. Niektoré sú tak bizarné, že rozmýšľate, či tomuto naozaj ľudia veria, alebo si len niekto strieľa zo stúpencov náboženstva.

Sekty na Slovensku a v zahraničí

Sekty na Slovensku a v zahraničí

Vesmírni ľudia (Anjeli svetla)

Sekta, ktorá má svojho zakladateľa v susednom Česku. Ivo A. Benda sa pokladá za mediátora medzi zemou a kozmickými bytosťami, s ktorými komunikuje a informuje svet o ich plánovaným aktivitách. Ústrednou osobou je Aštar Šeran, ktorý obieha Zem vo svojej vesmírnej flotile. Vesmírni ľudia preberajú veľa prvkov z ufológie a konšpiračných teórií. Veria, že svet je ovládaný zlými jaštermi, ktorí chcú „očipovať“ ľudstvo, aby sa nebolo schopné „previbrovať“ do vyšších dimenzií, kde sa môžu stretnúť aj s Aštarom Šeranom. Ak chcete vedieť viac, navštívte ich pestrofarebný, dúhový web, ktorý naozaj vyzerá ako z inej dimenzie.

Pastafariánstvo

Toto parodické náboženstvo vzniklo spojením slov pasta (cestoviny) a rastafarián. Inak sa tento vtip volá aj Cirkev lietajúceho špagetového monštra. Všetko má na svedomí  Bobby Henderson, ten mal v roku 2005 nápad založiť náboženstvo založené na recesii, ktoré bude parodovať tradičné a zaužívané kresťanstvo. Na ich weboch nájdete rôzne ironické a sarkastické vyjadrenia, ktoré sú, bohužiaľ, pravdou, len vo veľmi ostrom podaní. Pastafariánov spoznáte ihneď – na hlave nosia sitko na cestoviny.

Matrixizmus

Tipujete správne. Toto náboženstvo je inšpirované filmom Matrix a prvýkrát bolo zaznamenané v roku 2004. Prívrženci veria vo viacdimenzionálnu realitu a čakajú na návrat svojho proroka.

Kopizmus

Švédskom uznaná cirkev Kopimi pokladá za svoje posvätné znaky CTRL + C a CTRL + V. Všetko je založené na ich presvedčení, že akt kopírovania je posvätný. To znamená, že filozofia kopizmu podporuje neobmedzené, bezplatné a beztrestné plagiátorstvo, sťahovanie súborov a ich kopírovanie.

Dudeizmus

Videli ste film Big Lebowski? Dudeisti sa riadia životným štýlom prezentovaným v tomto filme. Takže „take it easy!“. Žiaden stres, povinnosti, kostol, ani dodržiavanie tradícií. Nič, len relax.

Ľudia sú vynaliezaví a na svoju nespokojnosť s tradičnou cirkvou a zastaranými dogmami reagujú rôznou recesiou, ktorá však občas prekračuje hranice…

Čítajte aj:

Budhizmus očaril západ, no je viac módou ako skutočnou vierou

Moslimovia v Londýne protestovali proti Isis a médiá to zámerne odignorovali. Takto šíria Islamofóbiu.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ