Scientológovia majú nové sídlo za pár miliárd

1
1309

Scientologická cirkev, známa cirkev, či pre mnohých skôr sekta, ktorá si našla mnoho priaznivcov medzi bohatými a úspešnými ľuďmi (veď práve oni to celé financujú), má nové sídlo a tréningové centrum v jednom v Clearwater na Floride. Účet minimálne vo výške 90 miliónov dolárov je celkom mastný. Myšlienka založenia samozrejme utkvela v hlave samotného zakladateľa scientológie L. Rona Hubarda. Čakalo sa na neho niekoľko rokov, keďže prvotné finančné plány boli niekoľko krát presiahnuté a nebolo zrejmé, či vôbec v celom pláne pokračovať. Sídlo, ktoré sa nepodobá na nič, čo sme doteraz videli nesie prvky šialenosti, futurizmu, interiéru vesmírnej lode, a podivného sanatória. Každý jeden divák, čo má možnosť nahliadnuť do tejto stavby má na ňu iné slová, nepochybne aj vy. Na jeho dostavbu venovali veľké sumy aj niektoré známy herci, členovia scientologickej cirkvi. Či sa finančne podieľali aj najznámejší scientológovia John Travolta a Tom Cruise nevedno. Podľa cirkvi samotnej je centrum dôležité, má byť miestom, v ktorom sa na tzv. „tréningu“ podarí nováčikom ovládnuť svoje telo, všetky zmysly a ďalšie zmysly, ktoré sa viažu na tie základné.

Kým členovia tejto sekty sú nesmierne nadšení, že ich nové centrum stojí, poskytuje vo svojich viac ako 800 izbách absolútny komfort a disponuje rôznymi prístrojmi a technológiami, podobnými na tie z NASA, zvyšok sveta krúti hlavou nad perfekntným zdrojom na peniaze a bohatstvo ľudí. Ale čo my vieme, možno nakoniec naozaj príde koniec sveta a len scientológovia budú nejakým spôsobom spasení.

Tom Cruise je zrejme obľúbený
Mimochodom, Toma Cruisa majú v cirkvi veľmi radi. Zrejme pre reklamu, ktorú im robí, dostal do daru celý hangár aj s letiskom. Fotografie si môžet pozrieť na Radaronline.

1 komentár

  1. Dobry den,
    pre tych ludi, ktori by chceli informacie o Scientologii z prvej ruky mozu navstivit oficialnu internetovu stranku na scientology.org ktora je v 15 jazykoch a poskytuje vela zaujimavych informacii a prospesnej praci Scientologie pre spolocnost v mnohych oblastiach. S pozdravom, Juraj

ZANECHAŤ ODPOVEĎ