Rozhovor s Aikom Murczechym aj o jeho „poslaniu“ na Youtube

0
1811

Takmer pobozkal Rytmusa, od Haberu dostal banánom, má talent na videá, spravuje svoj videoprofil na Youtube, svoje stránky a nemá núdzu o návštevníkov. Keďže ma osobne táto osoba zaujala, spýtal som sa konkrétne, čím je, ako vlastne vznikol Aik Murczechy a kde všade sme ho mohli vidieť.

Aik, ako si sa vlastne dostal k videám? Práve práca s videom je asi tvoja najviditeľnejšia tvorba vôbec.
V mládí jsem byl vzhledem k okolnostem.. řekněme nešťastný. Často jsem si představoval, jak žiju jiný život. Strašně mě bavilo fantazírovat o tom, čím vším bych mohl být, co vše bych mohl prožívat. Začal jsem sepisovat různé příběhy. Když se mi pod ruku dostala první kamera, zkoušel jsem, jak moc těžké by mohlo být natočit film. Učil se v programech, trénoval a tak se začal rodit můj sen.

Ľudia si ťa možno pamätajú zo šou Superstar. Oplatilo sa ti tam zájsť a zabrnkať im na nervy?
Superstar rozdělila vědomí o mně do dvou táborů. Ty, co chápali mojí šílenou recesní povahu a ty, co mě nechápou nebo chápat nechtějí. Pro mě to byl úžasný zážitek, velká zkušenost, legrace, takže určitě vyplatilo. 🙂

Čo bolo po Superstar?
Po Superstar mě chvíli zastavovali dokonce i důchodci v části Prahy, kde jsem tehdy bydlel 😀 Samozřejmě přišel veliký nárust fanoušků, chuť tvořit, takže takové celkem plodné období.

Kde sme ťa ešte mohli vidieť?
ČS má talent, tam jsem zpíval a „balil“ Lucku Bílou. Dokonce jsem postoupil do semifinále, ale tam jsem nepřišel kvůli stresu. Necítil jsem se dostatečně sebevědomě. Koneckonců jsem ani nepočítal, že bych vůbec někam postoupil z prvního kola. 🙂

Vrátim sa k videám na Youtube. Čo je dôvodom, že ich tvoríš?
Baví mě to, pocit seberealizace, zvyšuje to možnost, že bych se mohl uchytit někde u filmu a vždy se snažím ve videu předat i nějakou tu myšlenku, za kterou mi pak občas poděkují nějací ti fanoušci svými vzkazy, což mě neuvěřitelně hřeje. Je to strašně krásný pocit, když Ti někdo zcela neznámý napíše dlouhý sloh o tom, jak ho Tvoje video inspirovalo.:)

Aká téma ťa oslovuje najviac? O čom musí video byť?
Vztahy. Jsem vnitru romantik a mrzí mě, jak dnes vztahy fungují převážně dost absurdně. Rád točím video o tom, jak by to (dle mě) mělo vypadat. Ale jinak točím i všechno další možné.

Našiel by niekto podobnosť medzi tvojou tvorbou a tvorbou niekoho iného? Si originál, alebo to všetko je inšpirované niekým v zahraničí?
Nesnášim plagiatorství!!! Osobně se hrdě považuju za autora, co nekrade ani se neinspiruje. Nemám rád případy jako např „Debilní kecy pražáků“ ((pozn autora, nevím, jestli to znáš, ale u nás to obletělo celou čr za pár dní)), což je megaúspěšné video, které je však jen pouhou vykradenou záležitostí z úspěšné scénky natočené v americe. Za to bych vraždil. Fakt téměř brečim, když pak autory vidim v televizi hrdinně prohlašovat scénář za svůj.

Priznám sa, že mi tvoje meno pripadá exotické… teda aspoň cudzie. Viem, že ide o pseudonym, s ktorým už pevne žiješ. Má niečo symbolizovať?
Symbolizuje pouze můj „nový život“ po tom, co jsem utekl od nevlastního otce.:)

Aké máš plány do budúcna a čo by si rád dosiahol?
Rád bych natočil celovečerní film. Vlastní seriál je též můj sen. Či nějaká herecká role v nějakým filmu, který by mě ale musel pořádně zaujmout. Jsou to sny, vím, že se nemusí splnit, ale chci za nima jít naplno. 🙂 Moderování mě též baví, ale to neberu jako svou parketu.

Povedzme, že by niekto chcel účinkovať v niektorom z tvojich videí, alebo by mal námet na nejaké ďalšie. Reaguješ aj na takéto podnety?
Reaguju na všechny. Herců neni nikdy dost. Ale námětů mám dost vlastních, které čekají ve frontě, takže by to musela být fakt pecka,abych do toho šel. 🙂

Čo médiá a novinári? Všimli si ťa, alebo chcú vôbec médiá priznať, že si ich niečím zaujal?
Dělal jsem pár rozhovorů do rádií, v televizi jen co se týče soutěží a realityshow. Obecně se dá říct, že média mě neřeší zdaleka tolik, jako jiné jedince.

Čo by bolo prvé, čo ti napadne k jednotlivým menám?
Rytmus: Talentovaný umělec, který svou image prodal showbyznisu, což je podle mě veliká škoda.
Steven Spielberg: Neuvěřitelný talent, inovátor
Habera: Krom toho, že po mně hodil banán o něm nic jiného nevim 🙂
Homer Simpson: Nejlepší fotřík 😀
Justin Bieber: Já mu fandím. Příjde mi sympatický. Za to, že má dívčí hlas, nemůže. Jediné, co mu zazlívám, je, že mi ukradl mou životní lásku

Aikovi ďakujem a pokiaľ by niekto ďalší chcel Aika spoznať cez jeho zaujímavú a zábavnú prácu, nech pozerá na jeho profil: http://www.youtube.com/user/AikMurczechy