RegioJet spúšťa predaj lístkov na BA-ZA-KE a začína na 9 EUR

0
2262

Súkromný vlakový prepravca RegioJet, ktorý už dlhšie prevádzkuje úspešnú linku Bratislava – Komárno už spustil predaj lístkov na 14. decembra 2014 otvorenú novú prepravnú linku Bratislava – Košice cez Žilinu. Sami sme si dovolili použiť skrátenú podobu BA-ZA-KE. Zaujímavosťou je, že charakteristicky žlté vlaky budú vypravované až 3x denne. Po správach o bezplatnom cestovaní je však dobré pripomenúť, že študenti a dôchodcovia môžu bezplatne cestovať len v štátnych vlakoch. Súkromný prepravca ponúkajúci komfortné cestovanie podľa vlastných pravidiel ceny postavil predsa len na pekných cenách schopných zaujať aj napriek aktuálnemu ošiaľu vyvolanému bezplatnou prepravou u štátneho prepravcu, ktorými môže zaujať hlavne pracujúcich ľudí v produktívnom veku a aj študentov, ktorí poznajú úroveň cestovania s RegioJet.

RegioJet

„RegioJet umožní svojim cestujúcim pohodlne, bezpečne a rýchlo cestovať na trase Bratislava – Žilina – Košice a späť. Zároveň sme pre nich pripravili zvýhodnenú cenu cestovného, napríklad z Bratislavy do Košíc už od 9 Eur v Štandarde. Máme tiež triedy Relax a Business, ktoré sú cenovo výhodnejšie oproti konkurencii a navyše tu cestujúci získajú nadštandardné služby, ktorými sme povestní,“ povedal Radim Jančura, majiteľ STUDENT AGENCY holding, do ktorého RegioJet patrí a dodal „bohužiaľ, ŽSR nám zatiaľ nedali polovicu pobočiek, o ktoré sme žiadali a preto sa snažíme motivovať našich cestujúcich, aby si lístky kupovali rýchlou, dostupnou a modernou formou, tzn. zakúpením cez náš rezervačný systém.“

Slovenské mesta od západu cez sever po východ
Vlaky z Bratislavy do Košíc budú stáť na staniciach Trnava, Trenčín, považská Bystrica, Žilina, Vrútky, Ružomberok, Liptovský Mikuláš, Poprad, Kysak, a nakoniec Košice. Z Bratislavy vyrážajú o 5:50, 11:50 a 17:50. Naopak z Košíc je rovnaká trasa len spätne. Časy odchodov sú podobné a to 5:17, 11:17 a 17:17.

Prehľad cien:
Bratislava – Kysak 9,00 Eur
Bratislava – Trenčín 4,40 Eur
Trnava – Košice 9,00 Eur
Trnava – Vrútky 5,90 Eur
Trenčín – Kysak 9,00 Eur
Trenčín – Ružomberok 4,70 Eur

Výbava je nadštadnardom
Pridanou hodnotou je jedálenský voz a vozeň pre rodiny s deťmi s hračkami, skladačkami a TV s rozprávkami. Niečo také sme doteraz v železničnej doprave nemali. Každý vozeň bude vybavený vlastným stewardom. RegioJet svojim cestujúcim ponúka podobne ako sme si zvykli v lietadlách, kávu a nápoje zadarmo, dennú tlač a časopisy bezplatne a možnosť ďalšieho nákupu, prípadne ako sami prezentujú zábavný portál, má ísť o „možnosť sledovania filmu, počúvanie hudby, čítanie elektronických kníh, hry“. Cestujúci môžu využiť prípojku 230 V a pripojenie na internet.

Oficiálne stránky prepravcu sú www.regiojet.sk