Referendové otázky a referendový spam v pošte

0
1136

Čakal som kedy to príde, kedy niekto začne podporovať referendum aj cez spam. Aj keď som čakal že to bude opäť prípad pod emailom podpísaného pána Sulíka, ktorý mi na pracovný či súkromný email zas pošle svoj spam, ako už neraz spravil. Nuž tentoraz tomu je trochu inak. Nepodpísaný, z vymysleného emailu, neosobne prichádza výzva, aby som šiel k referendu. Cestou do práce som sa zastavil pri veľkom billboarde, kde SaS hlása o tom, že „Aj FICO sa zúčastní referenda“. A pritom v médiách počuť, že nezúčastní. Používať niekoho meno vo svojej kampani, vo svojom pláne, nie je to pravé, čo by sa dalo čakať od solidárnej strany. Slobodnej možno, ale solidárnej určite nie. Čo vlastne dorazilo? Malý psychologický útok, prosba, spam v podobe:

Milý spoluobčan,
nezdá alebo zdá sa Ti divné, že sa o blížiacom referende nič nehovorí a nič nepíše v
masovokomunikačných prostriedkoch?
Prečo sa verejnosť nevyzýva, aby prišla k urnám, ako keď sa delí moc?
…..pretože mocní sú v ohrození? Vieš o čom sa bude rozhodovať? Nedaj sa pomýliť argumentom, že sú to zbytočne vyhodené peniaze.
Peniaze neušetríš, lebo referendum 2010 je právoplatne vyhlásené a bude, ale
môžeš zahlasovať za zmenu, ktorá ušetrí nám všetkým – Tvoja účasť je potrebná.
Pošli tento mail svojim známym a pomôž ho šíriť po Slovensku.

Referendum sa vykoná v sobotu 18. septembra 2010 od 7:00 do 22:00 s otázkami:

1. Súhlasíte s tým, aby Národná rada Slovenskej republiky zákonom zrušila povinnosť fyzických osôb a právnických osôb platiť úhradu za služby verejnosti poskytované Slovenskou televíziou a Slovenským rozhlasom?

2. Súhlasíte s tým, aby Národná rada Slovenskej republiky zákonom rozšírila možnosť prejednať konanie poslanca Národnej rady Slovenskej republiky ako priestupok na všetky priestupky podľa zákona o priestupkoch?

3. Súhlasíte s tým, aby Národná rada Slovenskej republiky ústavným zákonom znížila počet poslancov Národnej rady Slovenskej republiky na 100 s účinnosťou od nasledujúceho volebného obdobia?

4. Súhlasíte s tým, aby Národná rada Slovenskej republiky zákonom ustanovila, že
orgány verejnej moci môžu obstarávať osobné motorové vozidlá s obstarávacou
cenou maximálne 40 tisíc eur?

5. Súhlasíte s tým, aby Národná rada Slovenskej republiky ustanovila možnosť voliť
poslancov Národnej rady Slovenskej republiky a poslancov Európskeho parlamentu prostredníctvom internetu?

6. Súhlasíte s tým, aby Národná rada Slovenskej republiky zákonom vyňala osoby
poverené výkonom verejnej moci z možnosti uplatniť právo na odpoveď podľa
tlačového zákona?.

Zákon Národnej rady Slovenskej republiky č. 564/1992 Zb. o spôsobe vykonania referenda v znení zákona č. 192/2007

KONEČNE MOŽETE AJ VY ZASIAHNUŤ DO MOCI MOCIPÁNOV, KTORÍ NÁS POTREBUJÚ, LEN
JEDEN DEŇ V ROKU. KEĎ NÁM TO UŽ PREDOSTRELI NA STÔL A CHCÚ TO MAŤ, NECH TO MAJÚ!!! A PREČO KRIČIA, ŽE BUDE NEPLATNÉ, NO LEBO SA BOJA, ŽE BUDE PLATNÉ!!! NEBUĎ ĽAHOSTAJNÝ A POĎ ZAKRÍŽIKOVAŤ KAŽDÚ OTÁZKU v štvorčeku!

Bez gramatických chýb (budúci email istotne napíšu s nejakou tou chybou aby to nebolo nápadné), so správnou štylizáciou a poslaný neosobne, nikto nebude zisťovať, odkiaľ prišiel. Na Slovensku nemáme zákony, ktoré by bojovali účinne proti spamu, na ochranu súkromnej pošty alebo firiem. Takže čo sa vôbec zdržiavať rozmýšľaním, či sa to smie alebo nie!? Nech už ho poslal ktokoľvek, má v niečom pravdu, aj keď celú vec sprevádza pomyslený mrak neistoty a podivnosti. Napríklad ja referendum odignorujem pre viacero dôvodov, a môže za ne aj Mr. Proper. Čo je ale môj slobodný názor…

ZANECHAŤ ODPOVEĎ