Rebríček najnebezpečnejších krajín sveta ovplyvnila nepokojná jeseň

0
902
Rebríček najnebezpečnejších krajín sveta ovplyvnila nepokojná jeseň
Ohodnoť článok

Egyptské pamiatky - Luxor
Ilustračná fotografia: Egyptské pamiatky, chrámy v Luxore

Cestovateľská anketa prebiehajúca počas celej jesene 2013 nám odhalila ďalší zaujímavý rebríček, poradie podľa čitateľov najnebezpečnejších krajín. Celkom na záver celej ankety sme od našich čitateľov chceli vedieť, ktorú krajinu vnímajú ako najnebezpečnejšiu krajinu na svete. Jesenné médiá výrazne ovplyvňovala situácia v egyptskej Káhire, vojna v Sýrií, či demonštrácia v tureckom parku. Za viac ako mesiac prehrabovania sa vo výsledkoch ankety sme si tak všimli, že aj jednotlivé nepokoje sa odzrkadľovali v odpovediach na túto otázku podľa dátumu. Odpovede, ktoré sa za celý čas nemenili a boli pravidelné sa niesli v označení „všeobecne všetky islamské krajiny“, prípadne „Afrika“. Do tabuľky sa však predsa len nakoniec dostali len krajiny napísané jednotlivo, vynechať sme museli aj opakujúce spojenia v zmysle „všetko mimo EÚ“, alebo „všade mimo SR“. Odpovede prvých štyroch krajín sú počtom veľmi vysoko a zvyšok tak nechali ďaleko vzadu.

  1. EGYPT
  2. IRAK
  3. SÝRIA
  4. AFGANISTAN
  5. USA
  6. IRÁN
  7. PAKISTAN
  8. IZRAEL, STREDOAFRICKÁ OBLASŤ
  9. TURECKO, MEXIKO
  10. SOMÁLSKO, INDIA

Rebríček ovplyvnili médiá a udalosti v krajinách
V najpočetnejšej štvorici je na vrchole Egypt, za ktorý hlasovali čitatelia najmä počas septembra a októbra. V novembri utíchli nepokoje v Káhire a tak tento mesiac priniesol len zopár zatúlancov. Egypt však v tomto nie ideálnom rebríčku víťazí teda najmä pre načasovanie našej ankety. Tú sme pritom naplánovali zámerne pred Vianocami, nie kvôli nepokojom v Egypte. Po mesiacoch trvania ankety si udržiaval svoj mesačný priemer Afganistan s Irakom. Od piateho miesta sa čísla podobali a v niektorých prípadoch aj rovnali.
Uvidíme, aké výsledky prinesie anketa v roku 2014. Médiá a vlny negatívnych správ voči jednotlivým krajinám budeme merať o niečo presnejšie, čísla sú totiž zaujímavé.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ