Realita v britských uliciach vôbec nie je pokojná

0
1206

V správach sme sa dozvedeli, že ulice Londýna boli pokojné. Aká je však naozaj pravda? Trochu iná. Podľa nášho zdroja, ktorý cestoval diaľkovým autobusom do centra Londýna situácia včera vôbec nevyzerala pokojná. V blízkosti neupresnených obytných štvrtí na okraji Londýna, kde autobus nakladal ľudí, ďalej prechádzal pomalšie. Odniekiaľ sa vyrojili deti, doslova decká zo základnej školy, ktoré zo zábavy hádzali po autobuse sklené fľaše a to čo bolo po ruke. Rovnako tak dopadli aj rôzne osobné vozidlá. Pokiaľ ste aj niekde narazili na skupinku mladíkov skrývajúcich tvár pod kapucňami a šatkami, neveštilo to nič dobré. Takýchto skupín bolo ešte včera v Londýne celkom dosť. Hovorilo sa že dážď znemožnil ďalšie vyčíňanie – ale koho je to zdanie? Polície, ktorá sa schovala aby nezmokla?

Polícia postávala vo viditeľnej blízkosti aj tých detí, ktoré si užívali náramnú srandu hádzaním fľaší po autobuse, jednou takou rozbili aj sklenenú výplň tabule na zastávke a nepochybne aj mnoho ďalšieho. Polícia nemôže strieľať do ľudí zo zákonných dôvodov, oni to vedia a preto si môžu dovoliť čokoľvek. Polícia sa však bojí zakročiť. Koľko príbehov je známych takých, kde sa majiteľ obchodu mohol len prizerať, ako mu doň vtrhlo aj desať vykrádačov a pred ním ho okrádali. Sám na nich nestačil, volať políciu bol nezmysel a dočkať sa ich bol jedine zázrak. Strach je v uliciach aj na tých miestach, kde zatiaľ žiadne protesty neboli. Toto však nie je len Londýn, ale aj pár ďalších britských miest, kde si napätie, finančnú situáciu a voľný čas vyriešili mladí po svojom. Tých pozatýkaných by nejeden človek zamestnal na čistenie a opravu mesta. Toto je príliš.

Niektoré miesta informujú, že vandali sú prevažne prisťahovalci, černosi a moslimovia. Na iných miestach sa zase diskutuje, či nemá tento nepokoj niečo spoločné s atentátnikom Andersom, ktorý tak výrazne bojoval proti multikulturalizmu. Je v tom zmätok, ktorý sa len tak skoro nevyrieši. Polícia by však mala začať konať a neriadiť sa zákonmi, ktoré sú stavané na iné situácie.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ