Prvý letný deň, letný slnovrat, je slnečný a naozaj letný

0
1044

Prvý letný deň nám dnes pripravil naozaj letné počasie. Síce nie je dusno, no je určite oveľa lepšie, než posledných pár dní. Jar bola pre nás občas vtipná. Celých 5 dní sa človek trápi v práci, kým vonku je krásne slnečné počasie. Ako náhle príde sobota a bol konečne čas na prerábky okolo domu, prípravy záhrady, sadenie, alebo užívanie si voľných dní, častejšie sme na tieto dva dni schytali búrky, mrholenie a doslova hnusné počasie. Po upršanom a škaredom víkende sa zas vrátili krásne slnečné dni. Takýto skvelý víkend sme zažili niekoľko krát počas jari a dovolím si dúfať, že leto bude lepšie. Napriek práci v daždi a v zime sa ale mnohé záhradky už odvďačili zeleným hráškom, reďkovkami, šalátom a stromy krásnymi čerešňami a višňami. Rozkvitli dyne, melóny, papriky aj rajčiny rodia a stromy sa prehýbajú od jabĺk a hrušiek. Leto im pomôže dozrieť a naplniť bruchá.

Leto už celkom dorazilo, tak si ho užime naplno. Na Facebooku dokonca vznikla skupina nadšencov, ktorí si chcú toto leto užiť viac, než to minuloročné. Rovnaký záväzok však v mysli túži dodržať asi každý z nás. Viac správne využitého voľna a hlavne šťastie na počasie. Študenti si užijú prázdniny, bývalí študenti najčastejšie makačku v práci a len počúvanie o tom, kto sa kam chystá na dovolenku. Ak aj vy, užite si ju. Ak ste si stále nevybrali, počkajte si na slušný last minute a ušetrite tak peniaze na o niečo väčšie míňanie v danom mieste. Nezabudnime sa chrániť opaľovacími krémami a nakoniec pamätajme aj na domácich miláčikov, nech majú dosť tieňa a hlavne dostatok vody, kým vy budete niekde na kúpalisku celý deň.

Kúpaliská už dávno začali svoju prevádzku, o niektorých sa dokonca napriek modernej dobe nedoveziem z internetu absolútne nič, keďže ani stránky nemajú a ani svoje údaje a otváraciu dobu neposlali na žiadne zoznamy kúpalísk. Možno by sa mohli tie kúpaliská bez stránok zamyslieť. Celkom obyčajný, ale hlavne poriadny web, spravíme akémukoľvek kúpalisku, hlavne nech je online a informuje, o čom treba.

Rok od roka máme teplejšie letá, horšie obdobia pre poľnohospodárov a tak istotne nebudú z horúčav práve oni nadšení. Dlhé horúčavy prinášajú silné búrky a záplavy. Situácie na Slovensku v okolí riek a potokov sú rôzne. Niekde sa sľubujú regulácie roky, inde len od tých posledných. Mnohé miesta sú smutne preslávené miliónovými škodami a stratou ľudí všetkého, čo kedy vybudovali. Aj o tom je žiaľ leto, alebo skôr jeho záver. Verme na zázrak, že toto bude leto šťastné a pokojné.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ