První národní cirkus Jo-Joo presiahol reklamou Bratislavu

0
2485

Ak sme sa dávnejšie pozastavovali nad rozsahom zašpinenia mesta reklamou na cirkus Medrano, tak je to nič v porovnaní s reklamou na Jo-Joo. V jeden deň nám v Bille ponúkali zľavový kupón, neskôr v obchodnom dome Mobelix. Pred Mobelixom nás pred dvoma týždňami vítalo celé parkovisko oblepené reklamou. Inak je celé centrum Bratislavy zaplnené kartónmi, hlavné cestné ťahy, aj ulice.

Okolité obce sa tomu nevyhli
Výnimočne cirkus myslí aj na obce v okolí Bratislavy. Ak sa tomu doteraz vždy vyhli, Jo-Joo na ne nezabúda. Polepené máme stĺpy aj v Bernolákove, vo Veľkom Bieli až po Senec. Sprchu reklamy schytalo aj pár ďalších obcí a fotografie sú, kam sa len pozriete. Čo na tom, že sú Bratislavčania precirkusovaní, tento cirkus láka s logom Talentovej šou na JOJke viac, než akýkoľvek iný cirkus. Zdá sa mi však skôr odrádzajúce, ak sa na plagátoch na nás pozerajú hlavné hviezdy Strýc a Synovec s kyslým výrazom znudeného skoro-tínedžra, ktorý sa nechce fotiť… Rovnaký výraz tváre asi na všetkých fotografiách. Taký dojem vyvoláva a pripomína mnohé deti na školských fotografiách.

Strýc plagát

Reakcia Slobody zvierat
Samotný cirkus je postavený v Ružinove na neprehliadnuteľnom mieste. V tesnej blízkosti sú aj billboardové plochy a jednu z nich si prenajala Sloboda zvierat. Trochu trefne reaguje na prítomnosť cirkusu a udiera klinec po hlavičke. S obrázkom cirkusového koňa a textom „Aj teba učia bičom?“ hovorí samo za seba, hoci sa týka už iného problému, ako toho, ktorý tu bol načatý.

Keď už z každej strany k nám prichádza informácia o tom, že toto je prvý národný cirkus v ČR (v skutočnosti o tom rozhodol len čas a poradie pri nejakej registrácií) a že slávni finalisti z ČS má Talent sú hviezdami cirkusu, tak by nás zaujímalo, či po skončení šou tieto veľké hviezdy a národný cirkus aj uprace celé mesto a okolité obce.