9 veci, ktoré by ste si mali priniesť na každý pracovný rozhovor

0
1125

Nespočetné množstvo rozoslaných životopisov prinieslo úrodu a boli ste pozvaný na pracovný pohovor. Teraz to už len nepokaziť. Tu je 9 veci vďaka, ktorým zažiarite.

  1. Kópia vášho životopisu. To je predsa základ! Hlavne sa uistite, že nie je pokrčená či od škvŕn.
  2. Adresa pohovoru. Nespoliehajte sa na svoj telefón či navigáciu. Čo ak vám prestanú ísť dáta, alebo sa vám vybije mobil.
  3. Vizitka. Nič nevyzerá profesionálnejšie ako dobre vytvorená vizitka.
  4. Kontaktné informácie. Na pohovor by ste určite nemali meškať, no môže sa stať čokoľvek. Uistite sa, že máte telefónne číslo či emailovú adresu na osobu, s ktorou máte pracovný pohovor. Nie je nič horšie ako zúfalo hľadať email v telefóne či snažiť sa zistiť na recepcii s kým ste ten pohovor vlastne mali mať.
  5. Zoznam referencii. Pravdepodobne o to žiadať nebudú, ale ak tak urobia myslite na to a buďte pripravení.
  6. Ústny sprej. Boli ste taký vystresovaný z pohovoru, že ste si po ceste dali tri šálky kávy. Osviežte si dych a zhlboka sa nadýchnite 🙂
  7. Občiansky preukaz. V prípade, že má budova recepciu alebo ju potrebujete na dokončenie žiadosti.
  8. Pero a poznámkový blok. Perá odporúčame aj dve, pre prípad, že vám to jedno prestane písať.
  9. Spísané otázky ohľadom práce. Tie nezahŕňajú otázky typu, koľko dovolenky máte k dispozícii. Snažte sa prispôsobiť otázky danej pozícií. (Páči sa mi kampaň na, ktorej ste sa podieľali s xx, aký veľký bol tým, ktorý na nej pracoval. Čo očakávate od nového zamestnanca počas prvých šiestich mesiacov?)

A máte to v kapse!

ZANECHAŤ ODPOVEĎ