Podvádzajú muži aj ženy, majú však úplne odlišné dôvody

0
1794

Príčiny nevery sú individuálne. Niekto je opitý a hlúpy, iný sa cíti nenaplnený vo vzťahu, ďalší si jednoducho nemôže pomôcť. Najčastejšie dôvody sa však dajú zovšeobecniť podľa pohlavia.

23338882 - love triangle. beautiful young women holding hands with men sitting near his girlfriend

Tvrdí to nedávny prieskum, ktorý zostavil Superdrug Online Doctor na vzorke dvetisíc ľudí z USA a Európy. Podľa neho vedie mužov a ženy k nevere úplne odlišná motivácia.

Ženy v drvivej väčšine označili za hlavný dôvod pocit, že im partner prestal venovať pozornosť. Ďalšie odpovede sa líšili, no často medzi nimi boli pochybnosti o vzťahu a sympatie k novému mužovi – v niektorých prípadoch išlo o fyzickú príťažlivosť, v iných o to, že sa na neho mohli obrátiť a porozprávať sa.

Aj muži sa na najčastejšej odpovedi zhodli. Podľa Američanov aj Európanov bola fyzická príťažlivosť najčastejší dôvod na ich neveru. Medzi ďalšími dôvodmi bol nedostatok sexu vo vzťahu, „balenie“ zo strany druhej ženy, ale tiež aj možnosť obrátiť sa na ňu a porozprávať sa.

Muži zároveň oveľa častejšie odškrtli možnosť, že nedokážu odolať, ak s nimi flirtuje niekto atraktívny. Autori prieskumu tvrdia, že sa len potvrdili výsledky iného prieskumu, podľa ktorého majú ženy oveľa väčšiu sebakontrolu. Mnohí muži nepovažovali pohlavný styk za neveru. Ženy sa zas oveľa častejšie emocionálne zblížia s niekým mimo svojho vzťahu.

Tak si to celé zhrňme. Mužom ide pri nevere najmä o pohlavný akt, ženy majú emocionálne dôvody. Aj tento prieskum potvrdil, že v každom vzťahu je dôležitá psychická aj fyzická blízkosť. 

Aké sú podľa vás najčastejšie príčiny nevery?

Čítajte tiež:

Vedci objavili spôsob tancovania, ktorým ženy pritiahnu najviac pozornosti

Muži, vieme ako zbaliť ženu cez internet v troch správach

Hviezdy Hriešneho tanca vtedy a dnes 


Zdroj: http://www.businessinsider.com/why-do-people-cheat-2017-6

ZANECHAŤ ODPOVEĎ