Pri Viedni láka milovníkov nakupovania G3 Shopping resort Gerasdorf

0
5694

G3 Gerasdorf pri ViedniV Gerasdorfe len pár minút severne od Viedne otvorili nedávno nové nákupné centrum. Do hodinky a pol sa sem dostane každý bez väčších ťažkostí, prípadne bezplatnou dopravou z Viedne. Obrovská vysoká budova so zaujímavou architektúrou vyniká bohatým vnútorným priestorom a množstvom obchodov známych sietí značiek, kaviarní, sietí reštaurácií a mnohého ďalšieho. Rakúsko a konkrétne Viedeň, ako obľúbené nákupné ciele Slovákov aj Čechov, tak získali ďalšie miesto, ktoré môže ešte viac prilákať záujem našincov. Výnimočne sa totiž môžeme stretnúť s pobočkou predajne Primark, čo je v Londýne jeden z najznámejších obchodov s nízkymi cenami za odevy, obuv a doplnky. Niekoho môže prekvapiť vysoká zmes kultúr, najmä arabských a indických.

V povianočnom období tu možno badať typický zhon spôsobený výraznými zľavami a bohatou ponukou. Okrem toho sa tu nachádzajú aj ďalšie predajne, značky, predajňa Apple, rakúsky mobilní operátori, pobočka McDonalds, rakúska sieť predajní Merkur, v pláne je obľúbený Hofer a všade svietia nejaké tie výpredaje. Nie každý obchod, ako je to bežné aj u nás, ponúka vyvesené vysoké zľavy na niečo, čo sa aj hodí, alebo je vôbnec použiteľné. Ale zase vyberie si každý. Pekný výber majú rôzne aj menšie predajne s mäsovými výrobkami, s ponukou syrov a ďalších potravín.

G3 nákupné centrum Gerasdorf pri Viedni

Fontány, interiér a exteriér
Interiér hlavných verejných priestorov spríjemňujú na niektorých miestach fontány. Tie neraz využívajú svetlo a sklo, aby predviedli, čo dokáže gravitácia s vodou. Nuž a ak niekto vysmädol, na pár miestach sa môžete napiť priamo zo striekajúcich fontán. Interiér vyzerá ako celkom nový, pravdou je, že centrum má len pár mesiacov a Google mapy si ho stále pamätajú len ako stavenisko s rozbombardovaným okolím. Pekná vysoká stavba so zdvihnutým stropom rovnako vysoký strop presúva aj ponad viaceré predajne. Pod hlavnou budovou sa nachádza 500 parkovacích miest a vonku je ďalších 3500 miest spolu s nabíjacou stanicou pre elektromotory. V Rakúsku bežné, keďže tam existuje štátna podpora niečomu takému, ako je elektrická energia a elektromobily. Staršie stavby, ktoré na tomto mieste boli zas tvorí veľká predajňa Hornbachu s naozaj bohatou ponukou náradia a stavebného materiálu, nehovoriac aj o výbave pre poľnohospodárstvo, vlečky, sejačky a mnoho ďalšieho. Priľahlé sú ďalšie predajne outletového typu.

G3 nákupné centrum Gerasdorf pri Viedni

Na webe
Pár dní staré slovenské neoficiálne stránky s osobnými skúsenosťami jedného mladého páru z pomedzi našich známych zo spoznávania nákupného centra G3 môžete aj vy nájsť na odkaze nižšie. Stránky neupresňujú staršie stavby v komplexe G3, spomínaný Hornbach a predajne KIK, Deichman a ďalšie, avšak i tak prinášajú aspoň stručný prehľad cien v januári a pár fotografii.
Stránky a zároveň zdroj foto: http://g3gerasdorf.1q.sk.