Prezidentské voľby 2014: bude z čoho vyberať, po Ficovi sa pridáva Mezenská

0
1331

Z prezidentských volieb, ktoré sa na Slovensku chystajú 15. marca 2014, majú mnohí potenciálni voliči poriadny guláš už dnes. Kandidatúru ohlásilo 15 uchádzačov o kreslo prezidenta a naposledy to bol samotný premiér Róbert Fico. Najdlhšiu a najvýraznejšiu kampaň zo všetkých má stále Radovan Procházka, ktorý sa snaží zaujať aj uvoľneným imidžom a familárnym menom „Rado“. Najviac medializovanou kandidatúrou je však pár dní staré odhalenie záujmu o tento post aj priamo samotného premiéra, a to aj napriek tomu, že mnoho novinárov malo jasno už pred niekoľkými mesiacmi. Mnohých uchádzačov o tento post ani nepoznáme a sú pre nás prekvapením.

Zoznam kandidátov:
Bárdos Gyula (1958) – politik v Strane maďarskej koalície
Behýl Jozef (1957) – občiansky aktivista
Blašková Ľubica (1955) – pedagóg
Čarnogurský Ján (1944) – prevažne právnik
Fischer Viliam (1938) – lekár
Hrušovský Pavol (1952) – politik
Chovanec Leonid (1966) – dôchodca
Kiska Andrej (1963) – zakladateľ charitatívnej organizácie
Kňažko Milan (1945) – politik
Martinčko Stanislav (1954) – politik za KOS
Melník Milan (1938) – vedec
Osuský Peter (1953) – politik
Procházka Ladislav (1972) – politik
Šimko Jozef (1951) – politik
Fico Róbert (1964) – politik a premiér SR

Vietor môže po Ficovi narobiť Helena Mezenská
Helena Mezenská sa medzi kandidátmi zatiaľ neobjavuje, no pre zvýšené ohlasy ľudí samotných sa poslankyňa za SaS Helena Mezenská predsa len odhodlala zapojiť do prezidentských volieb. V jej prípade však návrh kandidovať prišiel zo strany ľudí samotných, rovnako tak práve oni majú najväčší záujem jej pomôcť dostať sa do čela krajiny a aj práve preto sa môžeme stretnúť s výraznou podporou prevažne mladých ľudí, ktorí sa jej snažia pomôcť prostredníctvom sociálnych sietí. So zbieraním podpisov pre získanie možnosti uchdádzať sa o post prezidenta SR pritom vyšli ľudia aj verejne. Petičné hárky je možné stiahnuť aj na týchto stránkach a poslať ich naspäť kompetentným osobám na spočítanie.

Helena Mezenská si verejnosť získala viacerými vyhláseniami, no najviac azda svojim neobyčajným prejavom, o ktorom sme u nás už písali. Pripomeňme si článok tohto prejavu.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ