Prak – iba zábavka alebo aj profesionálna zbraň

0
2538

Aká je najobľúbenejšia zbraň chlapcov? Jednoznačne sú to praky! Priznajme si – každý z nás takto začínal a tento jediný predmet nám dokázal poskytovať hodiny a hodiny naozajstnej detskej zábavy. Prak je tu už o nepamäti, je naozajstnou nadčasovou zbraňou a tešíme sa, že aj v súčasnosti si stále nachádza svojich milovníkov. Je to ale iba zábavka alebo aj profesionálna zbraň?

Strieľanie len tak

Všetci sme milovali, keď sa nám ako deťom dostal do rúk nový prak. Väčšinou išlo o klasické drevené prevedenie, prípadne si ho tí šikovnejší vyrobili aj sami. Pokiaľ sú použité guľôčky určené priamo na streľbu z praku, pri rozumnej manipulácii sa niet čoho obávať. Mnohí milovníci zbraní práve takto uvádzajú mladších nasledovníkov do tohto krásneho koníčka.

Aj keď je streľba z praku naozaj bezpečná a zábavná, aj takáto malá zbraň dokáže vycibriť žiadané vlastnosti strelcov. Presnosť, trpezlivosť, sústredenie – aj obyčajný prak dokáže naučiť budúcich strelcov tieto dôležité schopnosti. Streľba z takejto ľahšej zbrane tak je akousi zábavkou, no je priam ideálnym prvým krokom k životnému hobby. A povedzme si – kto by si ešte aspoň raz nechcel z neho zastrieľať?

Čoraz profesionálnejšie

Praky sú však čoraz profesionálnejšie, spoľahlivejšie, kvalitnejšie a zaujímavejšie. Vlastniť tak okrem klasických môžete aj poľovnícky prak alebo vojenský prak. Tieto zbrane sa nelíšia iba dizajnom a farbami, ale najmä použitými materiálmi, úchopmi, gumami alebo muníciou. Na trhu sú aj športové, z ktorých si môžete vyskúšať naozajstnú športovú streľbu. Dôkazom obľúbenosti tejto zbrane aj v dnešných časoch je to, že existuje celá športová disciplína zameraná práve na streľbu z neho. A sú navyše cenovo veľmi dostupné!

Čo sa týka príslušenstva, rovnaký trend nájdeme aj tu. Guma do praku je kvalitnejšia a odolnejšia, môžete si dokúpiť hneď niekoľko originálnych úchopov a na výber máte aj z množstva guľôčok na strieľanie od výmyslu sveta (oceľové, hlinené, plastové či sklenené).

Pokiaľ chcete svoju záľubu preniesť aj na mladších – bezpečne a rozumne – táto začiatočnícka zbraň je dokonalou voľbou. Deti si osvoja základné vlastnosti a pravidlá a vy sa tak ubezpečíte, že sa im nič nestane. V prípade, že si s výberom správneho praku neviete poradiť, odborníci z AFG.sk vám s radosťou pomôžu.

Na záver musíme už iba podotknúť jedno. Aj keď by sa mohlo zdať, že sa jedná výlučne iba o zábavku alebo nebodaj hračku, opak je pravdou. Stále ide o zbraň a je potrebné s ňou zaobchádzať čo najbezpečnejšie a najzodpovednejšie!