Pozor na (vydierajúce) stránky ponúkajúce pomoc pri hľadaní práce

1
1698

Podvod na webeMysleli ste si, že podvodov už bolo na internete dosť? Ste na omyle. Pokračujú a ešte dlho budú pokračovať naďalej. Po poriadnom škandále s webstránkami basnici.sk, ktoré vybrakovali slovenskú tvorbu a ľuďom túžiacim po čítaní prevádzkovatelia pripravili podpásovku v podobe šialenej faktúry za absurdnú sprostosť na absurdnú sumu… objavila sa ďalšia stránka, a ďalšia a ďalšia. Pred šampionátom to bola ďalšia podvodná stránka sampionat.sk, znova pár ďalších a z rovnakého zdroja prichádza už nejaký čas známa ďalšia vydieračská stránka, vraj pracovný portál – job-24.sk a česká verzia job-24.cz. Stránky, ktoré sa tvária ako 99,9999 percent zvyšku webových stránok a mali by byť bezplatné, žiaľ bezplatné nie sú. To, čo je štandard a takzvaný „default“ u nich neexistuje. Vytvorili si svoj štandard, podľa ktorého je každý povinný stráviť pol hodinou až hodinou lúštením a analyzovaním obchodných podmienok… nemysliteľné. Doslova nanucujú registráciu, ak chce človek rýchlo len zopár informácií. Niekomu to skrátka musí poriadne vynášať a tak vymýšľa stále nové a nové podpásovky voči vlastným ľuďom. Slovák to totiž pripravil na Slovákov, doslova pascu.

Hľadáte si prácu? Tak pozor
Máte vážne finančné problémy a hľadáte si prácu? Možno nemáte už za čo kúpiť ani chlieb, nie to ešte salámu. Máte dlhy a potrebujete si zohnať prácu. Viacerí siahneme na internet, hľadáme portály s pracovnou tematikou a snažíme sa zmeniť si život. Predstavte si však, že naozaj ste na tom zle a preto hľadáte prácu. Registrujete sa na stránke, ktorá sa tvári, že chce pomôcť. Kto však v tej chvíli môže tušiť, že stránka sa len tak tvári a neobsahuje nič hodné ceny, ktorú od vás bude web vymáhať za registráciu a mesačné poplatky…
Dá sa považovať jedine za nechutné, zbabelo sprosté vydierať ľudí, ktorí sú na tom zle a aj preto sa mohli zaregistrovať na týchto stránkach. Stránka ponúka súťaž o zájazd na Malte, ktorá sa zrejme nikdy konať ani nebude. Chce len vďaka drobnostiam vyzerať ako priateľský portál s chuťou pomôcť a opak je pravdou.

Pasca so zdravotnými následkami
Táto pasca spôsobila psychický problém u ženy v domácnosti, ktorá chcela len nakúpiť na ďalšom podvodnom webe shop4u.sk niečo pre manžela. Zdravotný problém z vydierania mala aj staršia pani Dana taktiež z Bratislavy, ktorá dostala faktúru za registráciu na portáli basnici.sk už dávnejšie. Kým faktúra ešte nebola dôvodom na jej zhoršenie stavu, boli to skôr prieťahy a štýl komunikácie vymáhačov nezmyselnej platby. Mladá dievčina, z bratislavského kraja, ktorá sa zaregistrovala v rýchlosti na už spomenutý portál a zadala nie celkom presné údaje o sebe sa tým neuchránila. Aj napriek nesprávne zadaným údajom o svojej osobe bola zdeptaná vydieraním a nechutným až absurdným správaním počas vymáhania platieb za to, že sa registrovala niekde, kde nakoniec nebolo absolútne nič s čo i len malou hodnotou, stručne povedané – obsah s totálne nulovou hodnotou. Dievčina mala niekoľko dní problém, odvtedy celkom ignoruje internet, nepoužíva Facebook, dokonca nevychádzala pár dní von a pre ťažkú depresiu musela vyhľadať lekársku starostlivosť. Mne sa to zdalo ako vtip, alebo zveličovanie udalostí, no nie je to tak… očividne problém na ľudí doľahol viac, ako sa zdalo a bolo medializované.

Obchodné podmienky
Obchodné podmienky sú písané obšírne. Dokonca v niektorých bodoch absolútne zbytočne rozvetvené, akoby šlo len o snahu čo najväčšieho textového obsahu. Človek sa až stratí v tom, čo všetko mu vyplýva ako povinnosť, keď už je prihlásený. Ak však naozaj vydržíte čítať haldu doslova zbytočného textu, dočkáte sa časti, ktorá priam prekvitá dôležitosťou… pre prevádzkovateľa stránok. Tam sa definuje jedna pokuta za druhou pri omeškaní platby, tam sa definujú percentá z omeškania platby… a pripomeňme, platby za nič. To ešte nehovoríme o rôzne veľkom poplatku za samostatnú registráciu.

Podvodné stránky

Spomínané stránky job-24.sk a job-24.cz nemajú zrejme nič spoločné so stránkou: http://www.job24.eu.sk/, kde je spôsob fungovania iný, no pri vyhľadávaní dotyčných stránok sa zobrazuje aj táto.
Zaujímavý príspevok priamo aj s listom vymáhačskej spoločnosti, ktorú si prevádzkovatelia najali, sa nachádza tu. Pre informáciu porada.sk. Všetky miesta však odporúčajú faktúry neplatiť a celkom ich ignorovať. Ide stále o jedného majiteľa, ako pri všetkých teraz spomínaných stránkach, ktorý sa schováva za firmou so sídlom na Seychellách a samozrejme nechce, aby prichádzal o zisky a preto podľa poškodených ľudí vo vydieraní pritvrdzuje.

Comments are closed.