Pozor, na Slovensku máme dve bločkové lotérie, jednu štátnu a druhú súkromnú

0
1401

Bločková lotéria je téma, ktorou sa zaoberajú najmä všetci tí, ktorí majú hlbšie do vrecka a mladí ľudia. Náš malý prieskum medzi 36 ľuďmi našiel len troch, ktorí reagovali a v rodine sa zapojili do tejto lotérie. V každom prípade šlo o mladých ľudí, čo majú hlboko do vrecka. Ak už budete hľadať, alebo a to veľmi neodporúčam pri hľadaní konkrétnych slov, zadávate slovné spojenie do internetového prehliadača priamo s koncovkou .SK, môžete naraziť na stránky, ktoré vyzerajú ako bločková lotéria, pretože aj v tomto prípade od vás požadujú podobné údaje a slávne DKP. Pokiaľ hľadáte národnú bločkovú lotériu, chrániacu zadané údaje aj prihlásenie, sledujte v adresnom riadku, či je použité https:// namiesto http://. Ako sa nám podarilo zistiť, existujú dve bločkové lotérie. Prvá je štátna, ktoré získala tak výraznú medializáciu, tvárou ktorej je Eva Máziková a neustále je v pozornosti médií. Druhou je súkromná, fungujúca na internetovej doméne Blockovaloteria.sk a nemá s tou štátnou žiadnu spojitosť.

Blockovaloteria.sk nie je oficiálnou štátnou lotériou
Napriek použitiu slova lotéria, čo je slovo často stretávajúce sa s problémom na medzinárodnej právnej úrovni (registrátor obchodnej značky lotéria v zahraničí často rieši použitie slova v iných krajinách) a napriek nutnosti zadať nám už známe údaje z pokladničných bločkov v systéme tejto stránky, nejde o podobné výhry a spôsob fungovania ako pri národnejlotérii. Podarilo sa nám zistiť, že na stránke už zopár ľudí dokonca vyplnilo bloček v domnienke, že ide o oficiálnu súťaž. Táto lotéria podľa popisu funguje dlhšie, ako štátna. Taktiež doména funguje už od jari roku 2013, čím sa potvrdzuje pravosť tvrdení, ktorými sa stránka ohradzuje, že nie je štátnou lotériou a bola tu skôr, než štátna. Podľa popisu na stránkach má fungovať len na základe sponzoringu a s malými cenami.

Cesta k štátnej bločkovej lotérií
Tá štátna, alebo tiež nazývaná ako národná, je dostupná cez stránky Tipos.sk, Loto.sk, prípadne priamo na https://narodnablockovaloteria.tipos.sk. Zaujímavé je, že stránka https://narodnablockovaloteria.sk, na ktorej by ste čakali obsah, naozaj patrí Tiposu, ale doména napriek vyžadovaniu certifikátu pre váš prehliadač neobsahuje nič, ani presmerovanie. Pri hľadaní oficiálnej lotérie teda vedie najkratšia cesta cez loto.sk.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ