Pozor na nafingované cestovky na internete, zneužívajú domény

1
2170

Prídete na stránky, kde si chcete kúpiť zájazd a možno až keď ho kúpite, zistíte, že ste si ho kúpili celkom na inom mieste, ako ste si mysleli. Môže sa stať, ak zadáte názvy domén, ktoré nie vám nie sú celkom známe, skrátka idete len z pamäti. „Ako to hovorila tá ženská na pracovnom obede? Že si vybrala dovolenku v Medina tour? Tak si skúsim zadať čo sa stane keď zadám do prehliadača www a potom medinatour bodka sk.“ Ak by ste tak spravili, veru dostali by ste sa na ponuku zájazdov, nie však Mediny, ale provízneho predajcu Invia. Rovnako tak keby ste zadali tieto tvary domén:
Koalatour.sk, bubotravel.sk, senecatour.sk a dokonca aj senecatours.sk, hydrotours.sk a ak ste zvyknutí na názvy cestoviek so skratkou CK, potom sú tu také bomby ako CKsatur.sk, ckkoala.sk a ckkartago.sk. Ani na jednej z týchto domén by ste nenašli originál, čo by z názvu, alebo z tvaru názvu napovedalo. Cestovky si tieto domény nestihli kúpiť, alebo ich nepostrehli. Využil ich niekto, čo po presmerovaní na Invia.sk figuruje pod označením id=30. Je celkom záhadou, že presne tridsiaty registrovaný užívateľ niekde v dávnej minulosti projektu Invia vedel, že bude úspešný a že sa bude dať s ním zarobiť. Vedel tiež, že sa mu oplatí kúpiť viacero domén, ktorých zoznam istotne tu nekončí. Dávajte si preto pozor na náhodne zadané domény, práve toto takýto „predajca“ zneužíva, že prídete na fingovaný web, ktorý vám síce predá zájazd, ale nemáte ho priamo od zdroja, stihne na vás zarobiť ešte niekoľko ľudí a informácie, ktoré dostanete nie sú vždy úplné a správne.

Priame cesty na správne cestovné kancelárie:
www.koala.sk – www.hydrotour.sk – www.medina.sk – www.kartago.sk – www.satur.sk – www.seneca.sk – www.bubo.sk

Náš tip: keď už sme pritom, dajte si pozor na správne rozdelenie. Cestovná agentúra je predajca, ktorý predáva len zájazdy iných cestoviek – predáva zájazdy cestovných kancelárií. Cestovná kancelária je priamo predajca svojich zájazdov a svojich služieb.

Fungovanie províznych systémov bližšie približuje portál ProviznySystem.eu, ktorý predstavuje aj niekoľko spôsobov, ako si na svojich stránkach zarobiť a zhodnotiť reklamný priestor.

Comments are closed.