Poštová banka a jej strašne tupá vianočná reklama

0
2020

Pri sledovaní tejto reklamy o „dustupnej pôžičke“ ľahšie na zemi. Hlása totiž, aké jednoduché je získať dostupnú pôžičku na hociktorej pošte. AK sa vám doma niečo pokazí, je tu pôžička pre vás. Ak sa vám pritrafí nehoda, pokazí práčka, či televízor, alebo zomrie babička a treba ju pochovať, je tu Poštová banka s jej dostupnou pôžičkou. Absurdná reklama, ktorá využíva melódiu vianočnej skladby „Rolničky, rolničky“, skrátka v otupelom rýme hlási neuveriteľnú jednoduchosť v tom, ako získať peniaze. Aj predošlá reklama o rekonštrukcii bytu v Banskej Bystrici vyzerala, akoby rekonštruovať stačilo odbaliť igelit z kuchynskej linky a vybaliť nový televízor z krabice.

Nuž keby aj získanie peňazí bolo tak jednoduché, reklama nás jednoducho navádza k tomu, aby sme sa viac a viac zadlžovali, veď už aj tak sme mnohí v dlhoch po uši. Na malé sumy tu snáď máme dobrých priateľov, keď vieme, že to vrátiť zvládneme. Ale pre malú sumu využívať spoločnosti ako je Poštová banka je viac komplikované ako sa zdá. Bábky v reklamách Poštovej banky a hlavná postava herca, ktorý sa k nám prihovára, sú nezabudnuteľné. Ak si človek má spomenúť na miesto, kde si môže požičať… má to jasné. Môže si požičať a zadĺžiť sa absolútne kdekoľvek, kde je pobočka pošty. Nech je ako chce, je ale hlúpe, ak sa nám ukazujú tváre ľudí šťastných, vysmiatych, ako sa veľmi tešia na pôžičku, tešia sa na zadĺženie… a keď príde čas to splatiť, tak potom veľa šťastia. Reklama je skrátka len ďalšou, čo nejakým spôsobom zneužíva Vianoce, symboly Vianoc a najmä krízu vo väčšine našich domácností. O to viac väčšiu v období pred Vianocami.

Reklama tiež hlási: „Ak málo zarábaš a nasporiť nevieš…“ – to je problém mnohých Slovákov a banka toto vážne použila do reklamy? To snáď ani nemyslí vážne. Práve takí ľudia budú mať predsa problém splatiť tú pôžičku a ak málo zarábajú a nedokážu nasporiť, potom pôžičku splatiť naozaj nebude možné z čoho. Ak je pôžička určená práve takýmto ľuďom, potom je to jasná pasca, ako niekoho následne cez exekútorov pripraviť o viac než len dlžnú sumu. Titulka článku uvedená len raz snáď pre ohodnotenie reklamy stačí.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ