Poslancov a zasadanie parlamentu môžete sledovať online na webe

0
4329

Budova parlamentu SRSlovenský parlament bol doteraz viac menej neverejný pre bežných smrteľníkov a mimo Bratislavu. Sprístupnením kamier a živých prenosov aj ľuďom verejne sa má ukázať národu, čo sa reálne v parlamente deje. Kamery s online prenosom má na svedomí politická strana OĽaNO, ktorá samozrejme priestor na celých stránkach využíva aj na svoju propagáciu. V každom prípade, už sme tému načali a tak odkaz na stránky je: http://www.nrsr.tv/

Alojz Hlina objasnil, koľko poslancov je v piatok v práci
Na jednom z videí, ktoré vznikli pred oficiálnym spustením kamier je záznam reči Alojza Hlinu, kde pre ľudí priblížil čísla ľudí, ktorí rozhodujú za občanov. Práve obsah tohto videa možno pokladať za jednu predzvesť toho, že sa kamery sprístupnia. Má potom pri takejto obsadenosti zmysel platiť zamestnancov takými vysokými platmi, keď nie sú v práci?

Archív s video záznamom už existuje dávnejšie na adrese: http://mmserv2.nrsr.sk/NRSRInternet/Archiv/ avšak nejde o nestále aktuálny online prenos, ale len archív. Pre lepší prehľad toho, kto kde sedí a kde sa zamerať v prípade konkrétnych politikov nájdete viac informácií a konkrétne mená a menovky s fotografiami na stránkach NRSR.sk v časti Zasadací poriadok politikov.