Poslanci NR SR boli zaspamovaní. Pochopili konečne, čo je to spam?

0
1551

Ako dnes informovalo rádio Viva, členovia parlamentu dnes boli zaspamovaní hromadnou poštou. Dokonca niektorí z nich označili spamy za vírusy, čo je podľa nás zásadný rozdiel. V emailoch sú pritom poslanci vyzývaný len k tomu, aby sa vzdali imunity. Podľa slov dotknutých politikov nával pošty znemožnil prácu na počítači a vážne poškodil prácu prijímateľov tejto pošty. Podľa rádia majú byť za tým Matovičovci a vec tak podstupujú na riešenie. Lenže podľa nás sa nevyrieši nič. Prečo?

Slovensko z vysoka kašle na emailové adresy
Slovensko je zásadne pozadu vo veciach internetu a emailových adries. Adresy a emailové schránky sú dennodenne terčom spamu. Spamuje jeden za druhým, začínajúce eshopy, obchodné servery, fóra, pri viacerých registráciách obchodné podmienky upíšu aj k spamu a potom sa ten spam preteká v tom, kto bude koho spamovať čo najviac. Pokiaľ sa človek sám jasne nezaregistruje pre príjem správ, tak z logického myslenia vyplýva, že akákoľvek iná pošta komerčného charakteru je spamom. Nech proti nemu robíte čokoľvek, bude existovať a ak sa vaša adresa objaví na nejakom prekupníckom zozname, ste skrátka terčom spamu až do úplného zrušenia schránky a nezriadenia novej. Dosť pochybujeme, že práve politici niečo vyriešia iné ako bežný obyvateľ a obeť spamu. Hoci správa nebola komerčná, o to lepšie, pretože ak nebola, ide ešte o ľahší spam a na ten sa už vonkoncom v našich zákonoch nemyslí.
Nech má človek na Slovensku akýkoľvek problém so zneužitím jeho osobných údajov, nepomôže mu nikto. Doteraz s anám teda aspoň nepodarlo stretnúť s prípadom, kde by sa niekto svojich práv dovolal. Nie je jasné, ako to u nás funguje a kedy je človek v práve. Prečo by teda práve politici mali mať chránené schránky pred spamom a bežní ľudia nie?
Nie je jasné, či teda už pochopili naši zákonodarcovia, čo je to spam a že je reálny. Či pochopili, že aj spam existuje. teraz ich otravuje jeden spam a v jeden deň. Kým inde v iných krajinách už so spamom v zákonoch počítajú, u nás nie. Bežnému človeku by to došlo už dávno. Správnym spôsobom domýšľavý poslanec, ktorý spam dostal, by mohol priniesť viac svetla do zákonov tejto problematiky, ale to chceme zrejme naozaj veľa.