Podvodná zbierka a výzvy na klikanie na Facebooku už aj pre fotografiu krvavého psa

0
3264

Podvodné absurdné zbierky a výzvy na klikanie na Facebooku nepoznajú medze. Je toho príliš aj na našu malú redakciu a posielate nám naozaj veľké množstvo obrázkov a podvodníkov. Mnohé fotografie sa opakujú a veľmi rýchlo z Facebooku miznú aj vďaka uvedomelým ľuďom, ktorí fotografiu jednoducho nahlásia. Dnes ráno sme narazili na prípad zneužitia staršej fotografie zraneného psa a s textom, ktorý má psychologicky pôsobiť na ľudí, sa snaží mladík získať čo najväčšie like a zdieľania. Opäť platí, že text sľubuje pre psa peniaze za klikanie. Nezmysel a nereálna absurdnosť. Psa sa už dávno podarilo ošetriť a s najväčšou pravdepodobnosťou má už dávno nový domov.

Facebook a podvod krvavý pes
!!! NEIGNORUJTE TO !!! Každé sdílení přinese pejskovi 1Cent na operaci, aby mohl dále žít svů pěkný život !
Tohodle pejska našli před 4.Dny v jedné domácnosti na jiho německa.Pejsek se několik týdnu trápil v kleci.Majitelé ho týrali, mlátily tyčí do hlavy, břicha, pejskovi nedaly ani najíst.Pejsek je statečný ležen asik dva dny v kleci od krve, ale majitelům tohodle pejska nezajímalo.Až jednou šel kolem jejich baráku šel pán, pán uslišel kňučení a naříkání pejska.Pán zavolal policii a pak to přišlo.Policie vešla na dvorek a uviděla klec, nechtělo se jim věřit co vidělí, ale i proně to bylo dosti nechutné.Majitelé utekli a zde můžety vidět fotku pejska jak dopadl Nyní pejsek leží v jedné z veterinářských nemocnici !Tak prosím dopřejte domudhle pejskovi život a klikněte na –>*SDÍLET*

1.399 ľuďom sa to páči.
Zdieľané: 26.705×

Pôvod fotografie
Podvodná zbierka využíva fotografiu, ktorú pritom nemenovaný „autor zbierky“ ukradol zo stránok orszagosallatvedorseg.hu, z článku, ktorý hovorí o prípade nálezu 10 zúbožených psov a dvoch zakrvavených (mimochodom nie v Nemecku, ale v Maďarsku), ktorých využívali na nelegálne zápasy. Hneď prvá fotografia z článku z leta 2012 je identická fotografia z podvodnej zbierky na Facebooku. šíriteľom podvodnej fotografie a podvodnej zbierky je súkromná osoba. Neuvádza zdroj, takže je v tomto prípade celkom možné, že myšlienka podvodu pochádza čisto z jeho vlastnej réžie.

Tisíc krát môžeme apelovať a aj svetové kampane, ktoré sa vysmievajú pomoci a zbierkam cez LIKE na Facebooku, môžu informovať a predsa množstvo ľudí kliká a naletí. Opäť pripomíname, že akékoľvek pokusy o zbierky sú robené len z troch dôvodov.

80% prípadov chce získať viralitu, fanúšikov a zisk na svojej stránke
17% prípadov chce zaujať a vystreliť si z ľudí
3% prípadov skopíruje inú zbierku s rovnakým zadaním k sebe a príliš si neuvedomuje, že vytvára a šíri vymyslenú a neúčinnú hlúposť.