Pluska vydala absolútne vymyslený amatérsky článok o Jánovi Podmanickom (Smer)

0
3609

POodmanický a vymyslený článok na PluskeAbsolútne vzorový prípad novinárskej zhovadilosti, ktorá stúpa čím viac sa blížime k voľbám, dnes prejavil autor článku v denník PLUS 1 DEŇ (prvé foto v článku – zdroj: pluska.sk). Už na titulnej stránke vás mohol vítať článok o stavbe luxusnej vily smeráckeho (to autor článku nezabudol vystihnúť) poslanca Jána Podmanického. Vraj totiž stavia v chránenej oblasti. Natrafil som vo večernej trafike na tento titulok a prevrátilo mi oči. Bez chuti zastávania sa akéhokoľvek politika je však nutné podotknúť, že ide o prototyp bezcenného vymysleného a doslova sprostého článku, ktorého autor nemal v rukách absolútne nič. Len chuť šokovať. Celý vtip je v tom, že ktokoľvek, kto si postaví dom v obci Stará Bystrica, v ktorej už dlhé roky Ján Podmanický žije, v ktorej je váženým starostom a zaslúžene opakovaným, stavia v chránenej oblasti. Jednak Kysuce sú celý región CHKO – Chránená krajinná oblasť a zároveň ktokoľvek, čo má dom v Starej Bystrici (mimochodom asi okolo tisíc – čiže všetci obyvatelia obce) ho má postavený v chránenej oblasti. Smutné je zároveň aj to, že dom, ktorý novinár nazýva luxusnou vilou, nie je luxusný, ale postačujúci pre samotného politika. Luxusnejších a drahších domov by sme v rovnakej obci našli aspoň sto. Autor článku si pritom vymyslel aj množstvo detailov a tak z článku nezostáva jediného pravdivého slova. Napriek vymysleným informáciám však článok prečíta množstvo ľudí zo Slovenska, ktorí ani netušia, že CHKO sú celé Kysuce. Vlastne celé severné Slovensko sa rozdeľuje medzi niekoľko CHKO. K tomuto šialenému a vymyslenému článku dnes nakoniec vydal svoje vyjadrenie Ján Podmanický aspoň na svojom osobnom Facebooku, keďže priestor na obranu tradične v médiách nedostane.

MOJE VYJADRENIE:
1. Skoro všetky rodinné domy v Starej Bystrici sú postavené v Chránenej krajinnej oblasti Kysuce. Hranicou je rieka Bystrica a chránená krajiná oblasť sa od nej ťahá smerom na sever. Keďže väčšina domov je práve na tomto území, sú zároveň aj v CHKO Kysuce. Každý list vlastníctva obsahuje túto poznámku. TO UŽ BULVÁR NEZAUJÍMALO.
2. Moja žena Gabika robí na Mestskom úrade v Čadci. A dom sme začali takmer pred 10 rokmi stavať v Starej Bystrici. O akú protekciu teda ide? Vari na Mestkom úrade v Čadci rozhodujú o Starej Bystrici? Navyše, pred 10 rokmi ani na uvedenom oddelení nerobila. TO UŽ BULVÁR NEZAUJÍMALO.
3. Dom mám postavený v súlade s územným plánom v riadnom stavebnom konaní tak, ako aj ostatné rodinné domy v Starej Bystrici. TO UŽ BULVÁR NEZAUJÍMALO.
5. Môj rodinný dom má výmeru cca 100 metrov, ako väčšina domov v Starej Bystrici. Nemám ho podpivničený a druhé podlažie je podkrovné. Ak je toto vila… ALE BULVÁR POTREBUJE ŠOKOVAŤ….

Jan Podmanický, stará Bystrica pluska