Plechové zvieratká na zastávkach bratislavskej MHD rušia

0
1889

Nedávno sa objavila v uliciach Bratislavy zaujímavá a záhadná iniciatíva dvoch neznámych mladých ľudí, ktorí si dali prácu so skrášlením obyčajných stĺpov s cestovnými poriadkami. Nikto nevie, čo ich prinútilo na tieto zastávky namontovať plechové zvieratká, no ľudí tento nevinný krok tajomna nakoniec potešil. V podstate nikomu zvieratká nevadili až na dopravný podnik samotný, ktorý ich začal odstraňovať jeden po druhom. Ako výhovorku predostreli riziko zranení, keďže boli namontované neodborne.

Názor na vec
Zvieratko, ktoré zatiaľ odmontované nie je, a bol som si ho pozrieť z blízka, je namontované viac odborne, ako od akejkoľvek firmy, ktorá by na niečo podobné mohla vyhrať súťaž. Vyhotovenie je neškodné a k zraneniu by mohlo dôjsť jedine, ak by sa niekto zvieratko snažil odmontovať a rozpárať si na ňom môže brucho jedine ak tlstý holub s poriadnej rýchlosti. Podnik však musel vydať stanovisko, keďže tolerancia jedného takéhoto kroku by mohla viesť k otvoreniu prípadným ďalším záujemcom o zvláštne konanie, zviditeľnenie sa, alebo aj iniciatívam iného druhu.

Zvieratká na zastávkach však naozaj nikomu nevadili, možno však napríklad divá sviňa mohla niekoho uraziť, kým mačka len potešiť. Viacero z nich zmizlo, niektoré stále zostávajú, no je ich stále menej a menej. Človek je znechutený zo smradu, z cien, z tlačeníc, zápch, a keď ho niečo poteší, treba to dať preč. Prečo nás niečím podobným nepoteší dopravný podnik? Na doplnenie k veci je ešte nutné dodať, že neznáma dvojica autorov, ktorí pripevnili zvieratká na zastávku čelí obvineniu z poškodzovania cudzej veci, povráva sa, a ako vidieť v našich médiách, je to tak.

Radi by sme poznali dôvod týchto zvieratiek. Ak ho poznáte, napíšte nám na redakcia @ zaujimavosti.net.