Paul McCartney nás učí jesť menej mäsa a začíname pondelkom

0
1270

Kto by to bol povedal, že práve Sir Paul McCartney, bývalý „chrobák“, nás bude učiť vegetariánstvu. Nuž, všeličo sme už videli, ale toto je vskutku nečakané prekvapenie. V pondelok sa na pulty kníhkupectiev dostala nová kulinárska kniha pod názvom The Meat Free Monday Cookbook (Kuchárska kniha pre pondelky bez mäsa). Jej autorom je slávny spevák, ktorý sa v nej podelí o rodinné vegetariánske recepty.

Kniha má edukatívny charakter a jej cieľom je naučiť ľudí stravovať sa s obmedzením spotreby mäsa, teda aspoň jeden deň bez mäsitej stravy v týždni. Paul verí, že jesť čo i len jeden deň bez mäsa, môže spraviť obrovskú zmenu v našom živote i vo vzťahu k planéte. Okrem toho, že Paul zdôrazňuje etické aspekty vegetariánstva a ich ekologický dopad, spomína aj neľahkú ekonomickú situáciu. Podľa neho, obmedzenie mäsa v strave pomáha okrem zdravotných benefitov ušetriť aj rodinný rozpočet.

Okrem rodinných receptov speváka sa v knihe nájdu aj kulinárske špeciality jeho kamarátov, modelky Twiggy a herca Kevina Spaceyho.
Dcéra Paula Mcartneyho Stella, je známa módna návrhárka, ktorá je dlhoročnou vegetariánkou a ochrankyňou práv zvierat. Rovnako ostro bojuje proti používaniu pravých kožušín.
My si myslíme , že nápad je to dobrý a jeden deň bez mäsa určite nikomu neublíži, za skúšku to rozhodne stojí!