Otázka týždňa: Recyklujú reštaurácie jedlo?

14
2350
Otázka týždňa
Otázka týždňa

Otázka tohto týždňa je tak trochu z gastronómie. Čo myslíte? Recykluje sa v reštauráciách nedojedené jedlo a prílohy, alebo nie?

Nuž, boli by ste zaskočení, ale je to tak – potvrdzujú to inšpekcie, výskumy ale aj svedectvá nespokojných zamestnancov na rôznych miestach po svete, nevynechajúc Slovensko. Nie v každej reštaurácii s vami vybabrú, možno tak v každej sedemdesiatej reštaurácií to spravia, najmä s celými zemiakmi, veľkými umývateľnými prílohami, zeleninou, listami šalátu, alebo veľkými fazuľkami, kompótmi, pirohmi alebo knedľami. Dokonca aj celé mäso, pokiaľ sa ho zákazník nedotkol a z nejakého dôvodu nedojedol. Naozaj existujú reštaurácie, ktoré takto šetria a recyklujú a môžu byť kdekoľvek, môže to byť aj vaša obľúbená reštaurácia.

Ale môžeme sa chrániť. Stačí ak by sa každý jeden nedojedák zdržal chvíľočku a nadrobno pokrájal všetky ďalej využiteľné zvyšky. Mäso aj knedľu, či kompót narezal a práve takéto jedlo sa ďalej nebude dať bez rizika odhalenia recyklovať. Prípadne navrhujeme, aby sa zvyšok mäsa a knedle presolil a prekorenil dostatočne na to aby sa to dalo neskôr rozpoznať ďalším zákazníkom. Pokiaľ nedopíjate kofolu, či pivo a fajčíte, pokojne si odklepte cigaretu do pohára. Je to síce nechutné, ale ak toto spravia mnohí pred vami, budete radi, že ste nedostali zlievané pivo z viacerých nedopitých, ale čisto nové načapované. Nájdite si svoj spôsob, ako znehodnotiť vami zaplatené, ale vami nedojedené jedlo, aby na ňom ďalej nezarábali a neklamali ďalších. Tými ďalšími môžete byť pre niekoho iného zas vy. Ak poznáte nejaký druh znehodnotenia jedla, napíšte nám o tom do komentárov. Budeme sa tešiť na vaše nápady

Comments are closed.