Oskar Dobrovodský a jeho neprispôsobiví susedia v Malackách

0
1968

Neschopnosť spokojne spolunažívať s neprispôsobivou rómskou rodinou vedľa seba sa dá sledovať na niektorých miestach Slovenska. Ale len jediné miesto na Slovensku má človeka, ktorý má poriadnu dávku trpezlivosti, každý deň zažíva doslova peklo, a neustále sa objavuje v médiách, pretože teror neustáva. Štát mu nepomôže, za to spolucíti s ním len na facebooku viac ako 3000 ľudí a ďalší aj mimo facebook. Oskar Dobrovodský na Družstevnej ulici v Malackách by vedel napísať knihu o tom, čo mu priniesli jeho susedia do života, aký adrenalín nezdravej dávky dennodenne.

Či píše Dobrovodský na svojom Facebooku dnes?
Na stránke píše o svojich skúsenostiach a zážitkoch s rómskou rodinou za jeho plotom. Pred pár dňami pribudol príspevok niekoľkých videí, na ktorých je ďalšia čierna stavba na dvore rómskej rodiny. Pri snahe sa vyspať po nočnej zrejme ďaleko nezašiel, pretože stavba je veľká udalosť. Nevedno zatiaľ, čo tak blízko plota stavajú, no ako ďalej Dobrovodský uvádza, volal políciu, aby zastavili čiernu stavbu bez povolení a najmä na cudzom pozemku. Polícia podľa jeho slov dorazila až 45 minút po telefonáte a aj tak sa rodinka vysmiala príslušníkom do tváre, že stavať pokračovať budú.

Dobrovodskí majú problém s vlhkosťou domu. Ak by niekto chcel hľadať príčinu, je jasná. Toaleta pre malú potrebu je pre nich múr susedovho domu.

Schválne a bez následkov
Pri sledovaní tohto zvláštneho problému, správania rómskej rodiny a spôsobov, aké majú, je úplne evidentné, že majú dôvod spokojne žiť aj naďalej. Hoci si uvedomujú, že robia zle, očividne si uvedomujú aj naplno fakt, že s tým nikto nič nespraví a ide o boj s veternými mlynmi. Dobre vedia, že aj polícia nechce na ich dvor vstúpiť. Takto vyzerajú nakrútené videá, zverejnené informácie a žiaľ podobá sa to na pár ďalších osudov a známych prípadov zo Slovenska. Po pravde, kto by si neprial takto bezstarostný život….

Všetko na videu
Viacero zážitkov aj z prostredia súdu má Oskar Dobrovodský na videu. Nakrúca všetko, už s tým štve nie len Rómov, ale aj nerómov. Predsa len človek má právo odmietnuť, či chce byť na niekoho súkromnom zázname, alebo nie. V snahe mať všetko zaznamenané však podstupuje aj určité riziká. Vyprovokovaní ľudia totiž vedia byť viac zúriví… aj keď právoplatne… no nakoniec odhalia i tak samých seba.

Rovnaká rodina na inom videu
Trochu iné video je to, ktoré nakrútil… a nebudem radšej analyzovať a urážať. Z prejavu a myšlienok daného človeka, ktorý Rómom do tváre hovorí o zničení ich rasy transformáciou na bielych, sa ani iné ako šialenstvo pochopiť nedá. Myšlienky, nápady a verbovanie do revolúcie má občas podivné argumenty. Zanadávajú si na Kotlebu, sám však nepustí len tak niekoho k slovu, niekoľko krát budete počuť nepremyslený monológ o embryách árijskej rasy… zdá sa, že problém prilákal už aj špeciálny druh ľudí. Toto video je trochu zvláštne aj tým, že tam samotní Rómovia hovoria, že prišli z Indie.