OOHLAND prvý zábavný park na Slovensku alebo blbosť?

12
3589
OOHLAND logo
OOHLAND logo

V týchto dňoch sme sa už mohli stretnúť so zaujímavou kampaňou, reklamou a veľkými billboardami po mestách s obrovskou animovanou gorilou a textom OOH LAND PRVÝ SLOVENSKÝ ZÁBAVNÝ PARK. Po pravde, kohokoľvek sa spýtate, o čo ide, či je naozaj niekde zábavný park o ktorom nikto doteraz nič nevie, asi každý povie, že to bude blbosť. Na druhej strane natrafíte na nadšencov, ktorí sa potešia, že sa dočkajú zábavného parku na Slovensku. Vidina investície a zisku, povedia si podnikavci; vidina zábavy, povedia si mladí; vidina zavádzajúcej reklamy, povedia si viac znalí marketingu.
Pamätáte si ešte aféru Axe Jet, nových super aeroliniek, ktoré prichádzajú na Slovensko? vtedy na príchod nového prepravcu reagovalo dokonca SME.sk a TASR samotné, plus ďalšie médiá, ktoré dostali informácie a uverili, že prichádza nová aerolinka. Mnohí práve v OOHLANDE vidia niečo podobné. Žiaľ nikde sa nedozvieme, o čo ide. A práve o to im aj ide. Zámerne pripraviť reklamu, ktorá ľudí prinúti pátrať, písať o tom (podarilo sa, veď aj píšeme) a tiež fascinovať svojou drzosťou, ak sa nakoniec ukáže, že ide o celkom niečo úplne iné. A o niečo celkom iné zrejme aj pôjde. Prečo?

1. reklama sa obmedzuje len na jednoduchú animáciu, ktorú vám vytvorí hocikto, prípadne sa môže obmedziť na fotografie z fotobanky, ale zámerne nepoužíva žiadne šťastné deti ani atrakcie, lebo nakoniec sa aj tak ukáže, že to s tým nemá nič spoločné.
2. vecí, ktoré máme na Slovensku ako „prvé, najlepšie, najväčšie“ máme tisíce. Aj napriek tomu že od nich sú známe aj ďalšie stovky iných, ktorí boli ešte skôr, sú ešte novšie alebo ešte väčšie. Môžu teda drzo používať označenie „prvý zábavný park“. To totiž môžu byť aj sfetovaní klauni v altánku v mestskom parku, ktorí vyspevujú a rozprávajú vtip y apredsa to bude „prvý zábavný park na Slovensku“. Nuž uvidíme.
3. názov je strašný, kto by použil názov OOH? Určite nepôjde o citoslovce opíc, ale o skratku nejakej činnosti, firmy, alebo nejakej prevádzky niečoho, pričom sa dá stále pochybovať o parku.
4. nikde nič. Žiadne informácie nemá nikto, žiadne médiá o tom, že by sa niekde niečo stavalo takýchto rozmerov. Ľudia by predsa boli v očakávaniach, stavba nejakého zábavného zariadenia by predsa hneď súvisela s uvedením niečoho takéhoto.
5. postaviť zábavný park a nebyť „pobočkou“ niektorej veľkej zahraničnej siete je nezmysel. Čím chce byť park zábavný ak nemá niektoré licencované produkty ako Disney, Warner bros, filmové záležitosti, hororové prvky apodobne. Všetko je nutné podchytiť právne a autorsky. Také niečo by istotne neušlo médiám a trvalo by to dlho. Reklama a názov napovedá, že o Disneyland istotne nejde.
6. držiteľom domény OOHLAND je spoločnosť: Storm gastro s.r.o. fungujúca ako s.r.o. od roku 1999, ktorá prevádzkuje viacero ďalších stránok ako napríklad:
bar-magazine.sk, barawards.sk, barmagazine.sk, beefree.sk, booomerang.sk, drive.sk, kelt-baragril.sk, ligavynimocnych.sk, mixnito.sk, oohland.sk, paparazzi.sk, peopleslounge.sk, redmonkeygroup.sk, stormpromo.sk, u-f-o.sk – Skôr teda reštauračné zariadenia.

V činnosti majú pritom oficiálne danú maloobchodnú a veľkoobchodnú činnosť, Poskytovanie poradenskej a konzultačnej činnosti v oblasti nákupu a predaja tovarov a služieb a pohostinskú činnosť. Všetko s dátumom vzniku práve v roku 1999. Nič ďalšie si firma momentálne nepridáva. možno v septembri, kedy podľa stránok OOHLAND.sk plánujú spustiť stránky.

Prečo sa teda netešiť, že u nás vyrastie zábavný park? Ak nestačí naozaj 6 spomínaných dôvodov, treba spomenúť ešte dôvod číslo 7. Postaviť zábavný park na Slovensku? Naozaj? A tajne a bez problémov? Že by nebodaj niekde v Tatrách vysekaný do skál a budovaný ako nacistické legendárne mesto Siegel? Nie. Zrejme ide o marketingový ťah
Ak sa však mýlime, potom sa teda mýlime. Reklama je účinná a park sa podarilo od začiatku stavby utajiť. No i tak dnes ešte pochybujeme o niečom takom a u nás.

Aktualizácia: október 2010: Ako si každý mal možnosť všimnúť, šlo len o zavádzajúcu megareklamu, ktorá len spôsobila, že verejnosť bude ešte menej dôverovať reklame a ešte viac bude reklamu nenávidieť. Asi ťažko po tomto niekto uverí tomu, čo samotná reklamná agentúra bude neskôr prezentovať. Z pomedzi viacerých článkoch je konečný článok k téme na adrese: http://zaujimavosti.net/clanky/oohland-odhaleny-a-nakoniec-ziadny-zabavny-park

Comments are closed.