Nový druh sprchy: Spotrebúva až o 70 % menej vody

0
2490

nebia-shower-537x463

Už dlho je známe, že sprchovanie je k životnému prostrediu oveľa šetrnejšie než kúpeľ vo vani. Čím kratšie sa sprchujeme, tým vyššia je úspora vody. Preto bolo nevyhnutné navrhnúť špeciálne sprchové hlavice, ktoré by znížili spotrebu vody v domácnosti. A presne to priniesla firma Nebia, keď predstavila svoju štýlovú sprchovú hlavicu. Sprchová zostava je výnimočná v tom, že rozprašuje vodu na milióny drobných kvapôčok. Tým pokryje 10-krát väčší priestor než štandardné sprchové hlavice a výrazne zníži spotrebu vody aj energie.

Túto novú a veľmi efektívnu sprchovú hlavicu vyvíjali päť rokov. Na jej výrobe sa podieľala aj firma Box Clever, venujúca sa priemyselnému dizajnu. Výrobcovia sa nezamerali len na straty vody spôsobené klasickým prúdom smerujúcim z hlavice priamo nadol. Zamerali sa aj na straty energie, ku ktorým dochádza, keď teplá voda odteká zo sprchy hneď do kanalizácie.

nebia-shower-3

S touto ľahko nastaviteľnou hlavicou, ktorá pokryje 10-krát väčší povrch, je možné dosiahnuť naozaj pozoruhodnú úsporu spotreby vody. Štandardné sprchy spotrebúvajú 2,5 galónu vody za minútu. Nebia však znižuje toto číslo o viac než polovicu – spotrebúva iba 0,75 galónu vody za minútu. A to nie je úspora len pre životné prostredie. Výrobcovia tvrdia, že výdavky za sprchovú zostavu sa vám do dvoch rokov môžu vrátiť.

Okrem toho je tu aj úspora energie: Pri používaní tejto hlavice sa k vášmu telu dostane 13-krát viac z tepla, za ktoré platíte. Každá vaša sprcha je teda 13-krát tepelne účinnejšia. To je opäť v prospech životného prostredia aj vašich výdavkov.

nebia-shower-2

Snáď najlepšie zo všetkého je, že celá táto zostava sa k vám dostane ako jediný samomontážny kus a na inštaláciu nie je teda potrebný žiadny profesionál. Konštruktéri zahájili na serveri Kickstarter kampaň určenú na podporu celého projektu.

ZDROJ: inhabitat.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ