Na letisku Domodedovo v Moskve vybuchla bomba! 31 mŕtvych, viac než 100 zranených

1
1904

Médiami obletela správa, že na letisku Domodedovo v Moskve vybuchla pred malou chvíľou bomba v batožine. Mŕtvych je zatiaľ 31 ľudí. Silný výbuch mnohých zranil. Počet zranených sa pohybuje v číslach vyšších než sto ľudí. Prezident Dimitry Medvedev vo svojom výnimočnom vyhlásení pohrozil zodpovedným za tieto útoky, ale tiež upozornil, že zlyhala kontrola na letisku. Ako uviedlo rádio Jemne Melódie, na letisku sa v čase výbuchu nachádzala aj Zuzana Fialová, Ľuboš Kostelný a jeho sestra. Samotná Zuzana mala vraj byť odvezená s ľahšími zraneniami do nemocnice. Ale iné zdroje hovoria, že je v poriadku a všetci traja smerujú na slovenskú ambasádu. Nie je jasné, z ktorého lietadla pochádzala bomba. Šlo o čas po pristátí viacerých lietadiel, napríklad lietadla z Viedne, Káhiry, Tokia, Hurghady a ďalších miest.

Záznam výbuchu:

Situácia na letisku po výbuchu:

Televízia Al Jazíra

Domodedovo je letisko vzdialené asi 40 kilometrov od centra mesta. Je vyťažené najmä turistami aj ľuďmi cestujúcimi za prácou. Svet je pre tento čin v pozore. Viac informácií na:
http://www.bbc.co.uk/news/world-europe-12268662

Aktualizácia: 25.1. 2011
Čo sa vlastne stalo? Atentátnička zo severného Kaukazu sa odpálila, pričom bombu mala v príručnej batožine. Informácie nájdete aj na odkaze:
http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/. Médiá však počas nasledujúceho dňa jasne informovali o tom, že Zuzana Fialová bola odvezená so strednými zraneniami do nemocnice, kde sa musela podrobiť operácií. Zasiahol ju granát na niekoľkých miestach nôh. Zranených bolo nakoniec najmenej 35. Viac informácií o Zuzane Fialovej nájdete aj tu.

Zdá sa, že časy, kedy bude letecká doprava lacnejšia a bezpečnejšia, rovnako tak aj rýchlejšia sa viac a viac vzďaľujú. Šialení atentátnici a teroristi práve takto zvyšujú náklady a predlžujú letecké kontroly.

Aktualizácia 29.1.2011: podľa médií má útok na svedomá len 20 ročný mladík z teroristickej skupiny Nogajský džamád, ktorá vznikla len minulý rok. Pochádzal zo severného Kaukazu. Útok mal byť a aj bol namierený proti zahraničným turistom.

Comments are closed.