Muammar Kaddáfí je mŕtvy, surovo popravený

0
1216
Muammar Kaddáfí je mŕtvy, surovo popravený
Ohodnoť článok

Svet obletela správa o smrti Muammara Kaddáfiho. Pri pokuse ho zadržať zomrel. Povstalci obsadili jeho rodné mesto Syrta, ktoré je oddnes oslobodené. Svetovým médiám to potvrdili samotní povstalci. Prvá fotografia potvrdzujúca smrť diktátora bola vytvorená na mobil. Trochu zvláštne však je, že na fotografii sa nachádza niekoľko ikon, ktoré na hotovom snímku predsa fotoaparát či mobilný telefón nezanecháva. Jedine ak by šlo o snímku fotiaceho prístroja. Či je fotografia naozaj reálna sa zrejme dozvieme čoskoro. Ako vždy, ani teraz z nejakého dôvodu nie sú dostupné žiadne videá a odborné vyhlásenia, čo sa vlastne stalo. Isté však je, že tvrdé boje v Syrte naozaj mesto oslobodili a miest, ktoré nepatria povstalcom, je teraz už len minimum.

Podľa informácií z médií sa snažil uniknúť v ozbrojenom konvoji. Našli ho v diere pod zemou, čo nepochybne mnohým pripomína úkryt Saddáma Husajna. Zranili mu nohy a práve na tieto zranenia mal aj podľahnúť.

Svet už má aj prvé videozábery televízie AlJazíra, avšak ide o nedôstojné zábery mŕtveho Kaddáfiho. Nepovažujem video za pekné, alebo vhodné pre mladších, no ako nutnú súčasť informácie o jeho smrti pre dnes.

Aktualizácia 21. októbra:
Dnes vysvitlo, že Muammar Kaddáfí bol spolu s jedným jeho synov popravený, nie zranený. Dokazuje to aj strelná rana z bezprosterednej blízkosti do čela. Trochu trápne zo strany povstalcov vyhlasovať, že zomrel na následky zranení. Najmä je z ich strany neprofesionálne a absolútne primitívne, že takéhoto zločinca v celom tom neuveriteľnom chaose bez velenia a nejakého poriadku, popravia bez súdu. Svet by sa nepochybne rád dozvedel niečo z Kaddáfiho vyhlásení, myšlienok a názorov. Možno by dal svetu na súde dôležité informácie cenné zlata a to aj doslova. Žiaľ nech mal svet voči Kaddáfimu akýkoľvek názor, to čo predvádzali povstalci s mŕtvolou Kaddáfiho a ako vlastne skončil celý Kaddáfí, nemá s ľudskosťou spoločné absolútne nič. Šialený ošiaľ a chaos to celé umocnil, čo je pozorovateľné aj na videách. Kaddáfí ešte žil, keď ho vliekli, boli a popravili strelou do hlavy.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ