Možno prevratná novinka: Dá sa jazdiť rýchlo a neplatiť pokuty? Dá!

0
1329

Od júla by k nám mala prísť novinka, ktorú v Čechách poznajú už dlhšie. Ak neradi dodržiavate dopravné predpisy a máte radi rýchlu jazdu, budete ju milovať. Na Slovensko prichádza spoločnosť, u ktorej si zaplatíte paušálne 100 eur ročne a ona za vás bude riešiť vaše priestupky a pokuty. Zahŕňa však iba také priestupky ako sú rýchla jazda, prejazd na červenú, telefonovanie, jazda bez pásu či technický stav vozidla a parkovania v zákaze. Ak si sadneme za volant pod vplyvom alkoholu či omamných látok alebo spôsobíte nehodu, služba nám nepomôže.

Ako je to možné?
Spoločnosť tvrdí, že všetky priestupky obhajujú iba na základe znalosti zákonov. Ak sa teraz pýtate ako je to možné, tak jednoducho. Každý účastník konania o priestupku má právo dať sa zastupovať inou osobou- či v tomto prípade spoločnosťou. Polícia je tomuto novému návrhu otvorená a pripravená na zmeny. V Čechách má spoločnosť už vyše 7000 klientov a je obľúbená. Či tak bude aj na Slovensku je ešte otázne.

Čo treba urobiť ak máte zaplatený paušál a chytí vás polícia?
Základným pravidlom je neplatiť pokutu a nič nepodpisovať. Keď obdržíte papiere, treba sa odvolať na správne konanie a následne ich zaslať na emailovú adresu, ktorú dostanete pri zaplatení paušálu. Ďalej sa s tým už nemusíte zaoberať pretože všetko za vás vyrieši spoločnosť bez záznamu o pokute.

A váš názor?
Pýtali sme sa čo si o tejto novinke myslíte vy. Odpovede boli rôzne. Niektorí sa boja zvýšenia počtu cestných pirátov a dopravných nehôd, iní nám povedali, že keby nemuseli platiť pokuty, tak hneď zajtra by išli zaplatiť paušál a ďalej sa nestarajú.
Teraz si už budeme klásť otázku: Odkedy si na Slovensku budeme môcť zaplatiť paušál za jazdu bez pravidiel a postihov? A čo si o tom myslíte vy? Bude to pre nás prospešnejšie ako dodržiavanie dopravných predpisov?

ZANECHAŤ ODPOVEĎ