Ako sa obliecť na motorku

0
4508

Motorkárske oblečenie

S letom prišla pre motorkárov príležitosť perfektne si zajazdiť, či už v partii priateľov, osamote s vlastnými myšlienkami, alebo romanticky s partnerkou. Aby bola vaša jazda bezpečná a aby ste vyzerali na motorke ako králi, popozerajte sa po značkovom moto oblečení.

motorbike on the road riding. having fun driving the empty road on a motorcycle tour journey. copyspace for your individual text.

Jazda v bezpečnom a komfortnom oblečení

Pri navrhovaní motorkárskeho oblečenia sa v prvom rade myslí na vašu bezpečnú jazdu. Nie je to však na úkor dizajnu, štýl a účelnosť moto oblečenia idú totiž ruka v ruke. V ponuke predajcov športových odevov nenájdete len kúsky pre mužov, ale tiež i pre nežné pohlavie, ktoré zlákal vietor vo vlasoch. Motorkárske oblečenie spĺňa aj požiadavky na komfort, a tak pri pohybe nie ste vďaka poddajným, ale súčasne i odolným materiálom nijako obmedzovaní. A hoci sa nám s letom spájajú vysoké teploty, určite si na motorku treba zabezpečiť vhodnú bundu. Medzi športovými potrebami nájdete bundy vyrobené z príjemných materiálov vhodných na leto, pod ktorými je, samozrejme, možné nosiť aj chrániče. Moto bundy sú navrhnuté tak, aby dokázali bojovať s odporom vzduchu a zabezpečili vám plynulú jazdu. Sú obdarené reflexnými prvkami, vďaka ktorým budete viditeľní aj za zhoršených svetelných podmienok. Vodoodolný materiál búnd je schopný bojovať proti nepriazňam počasia, s ktorými sa v lete stretávame pomerne často. I napriek tomu, že je vaše telo udržiavané v teple, pokožka môže dýchať, pretože funkčný materiál motorkárskych búnd je priedušný. V prípade, že vás zaleje horúčava, teplotu pod bundou si viete upraviť dodatočne prostredníctvom zazipsovaných vetracích otvorov. Rovnako je v niektorých prípadoch možné odzipsovať aj rukávy na bunde, čím sa zabezpečí celosezónne využitie bundy. Do praktických vreciek na moto bunde si viete uložiť napríklad doklady.

Nezabúdajte na chrániče a moto rukavice

O dôležitosti chráničov na motorky vás zaiste netreba presviedčať. Mnohé kúsky moto oblečenia sú prispôsobené tak, aby sa pod ne ešte dali umiestniť chrániče chrbtice, krku a pod. Myslite však aj na ochranu hlavy a rúk. Moto rukavice rovnako ako bundy na motorku nájdete v rozmanitých farebných prevedeniach, takže ich môžete prispôsobovať napríklad farbe vášho stroja. Vďaka prepracovanému strihu a zloženiu z viacerých dielov dokážete s prstami pohodlne pohybovať. Sieťkové panely zabezpečujú dobré prúdenie vzduchu, takže sa vaše ruky nepotia. V tenších letných, ale i zateplených zimných moto rukaviciach nemôžu chýbať vložené ochranné panely, ktoré chránia ruky pri pádoch. Práve vhodne zvolené moto rukavice môžu perfektne oživiť motokrosové oblečenie. Logá svetových športových značiek pôsobia na rukaviciach ako dizajnové prvky. 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ